Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes himalájai cicám elfér...

8 hetes himalájai cicám elfér egy nagyobb tenyérben. Természetes ez? Nagyobb problémám lejjebb, kérlek olvassátok el.

Figyelt kérdés
Elég fura szokásai vannak. Nem tud elaludni egyedül, mindig kell hogy valakin aludjon. Általában felmászik a vállamra, és ott alszik. Először a macival próbálkoztunk, de nem jött be. Éjszaka mellettünk alszik, és ha elfordulok, akkor már rögtön úgy nyávog mint akit ölnek, viszont ha megsimogatom semmi baja. Nem szeretném elkényeztetni, azt hiszem ezt azért csinálja, mert hiányoznak a testvérei és az anyukája, ezért nem szeretném hanyagolni sem. Ez a pici cicáknál természetes? Nagyon szeretem, de éjszaka ez már egy kicsit sok. Emellett van egy másik macskám, ő pár héttel idősebb ennél, és nagyon játékos. Azt hiszi, hogy Sanyi(a himalájai cica)egy játék, és mindig ugrál rá. Próbáltuk őket összeengedni; de nagy nyávogás lett belőle. Nem tudom hogy lehetne őket megbarátkoztatni, vagy ez idővel majd kialakul közöttük? Tapasztalatokat várok...
2009. jún. 22. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A méretéhez sajons nem tudok hozzászólni, de az én 7 hetes házicicám elfér a tenyeremben. :)

A bújás természetes, a nagymacskám is ilyen volt kicsinek. Akkor szokott ez lenni, ha túl korán (8 hetes kor elött) lett elválasztva. Úgy 3-4 hónapos kora kötül abbahagyja!

És nyugodtan engedd össze őket, nem leszsemmi baja! Nagy a nyivákolás, de csak amig az újdonság erejével hat a dolog. Engedd őket össze, legyél velük egy darabig, figyeld őket, és minden rendben lesz. :)

2009. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Teljesen így van ez. Úgyhogy nyugi, türelem és macskakompatibilitás :-)!
2009. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy ideig még legyél vele türelmes, mert ő még babának számít, ráadásul korán lett elválasztva, ami szintén nem tett jót neki. Ezért kéne neked most a mamáját pótolni, mert ellenkező esetben kimarad a szocializációjának lényeges része, amiből később komoly viselkedési problémák lehetnek. Ne aggódj, nem fog sokáig tartani, 2-3 hét. A másik cicával összebarátkoznak szép fokozatosan, de most még a picit védjed a nagytól, ha durvul vele.
2009. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha az anyukája hiányzik Sanyikának,

csinálnék neki műmamát.

Én egy másfél literes üdítősüveget éjszakára

megtöltenék melegvízzel (kb.40-50 fokossal,

ami nem sokkal melegebb, mint egy cicamama,

viszont a szőrme leszigeteli),

az üvegnek pedig varrnék egy szőrmés borítást,

ami ugye „anyu”-t helyettesítheti.

Ezt be a cicavacokba (kosárba), Sanyikát mellé.

Így csak a kellemes meleget érzi, ami kitart

hajnalig.

Egy kipróbálást megérne…

2009. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat... Ezt a szőrmés üveget kipróbálom.. :-)
2009. jún. 23. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Légyszi, írd meg a tapasztalatot a műmamival kapcsolatban, nagyon kíváncsi vagyok, hogy "bejön-e" Sanyikának :-)))
2009. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!