Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire igaz, hogy a macskák...

Mennyire igaz, hogy a macskák nem az embert szeretik csak a kaja adót?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem személyesen az embert szeretik mint a kutyák, hanem bárkit aki kaját ad nekik...(valahol olvastam kutya macska pro-kontraként és nem tudom mennyire reális) Előre is köszi :)

2012. ápr. 30. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám március végén szökött meg tőlem. Már többször "eltemettem", mert fagyott, eső esett stb. Április 25-én megjelent a házunk mögött, ami 9 emeletes, 68 lakásos épület. Pontosan a mi sorunkkal szemközt ült le a bokrok alá. Két napig raktunk ki neki kaját, 3. nap csapdával be tudtuk fogni. Valahova biztosan bevette magát fedett helyre és ennivalója is lehetett, mégis "hazajött". A történethez tartozik, hogy aznap járt lenn először a lakásból, mikor elfutott. Sétálni vittem le és kifordult a hámból.
2012. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem igaz.
2012. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség.Ha nem szeretne,nem feküdne rám dorombolva,hogy simogassam,és nem aludna mellettem éjszaka.Szerintem a macska szereti a gazdáját.Én is olvastam ilyeneket,hogy a macska akkor szereti a gazdáját,ha kaját ad neki,de kizártnak tartom.
2012. ápr. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem igaz.Az én macskám,volt,hogy 2hónapig elszökött(valahova bezárták,kapott kaját is...)de megszökött onnan és hazajött :P .
2012. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Syba ***** válasza:
0%

Szerintem meg igaz ! Azért megy az öledbe , hogy kényeztesd!

Bocs de utálom a macskákat!

2012. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem igaz. Pl imádja a cicám a páromat, teljesen extázisba esik amikor átjön, pedig még soha életében nem adott neki enni.
2012. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz,hogy a macska szinte kiköveteli magának a törődést,kényeztetést és ezért tűnhet sokaknak csak "érdek"állatnak. De ha azt nézem,hogy az én cicám pl.csak mellettem hajlandó aludni és ha rájön,össze-vissza "puszilgat",szeretget(teli hassal,szóval nem a kajáért teszi)....hát nehezem hiszem el,hogy nem szeret.

A macskának alapvető tulajdonsága,hogy imádni kell...nem azért mert hasznos,hanem mert egyszerűen szép és mert egyszerűen macska...ők ilyenek.

2012. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

A cica is gazdás, ugyanúgy, mint a kutya. A fő különbség cica és kutyus közt az, hogy a cicának nem lehet parancsolni. Amikor neki kedve van, akkor úgy tesz, de te nem mondhatod meg neki, mit tegyen, míg egy kutyát akkor parancsolsz ki-be, amikor akarsz. A cica elvárja a kiszolgálást, de nem a kajáért szeret. Nem csak akkor dorombol, vagy kedveskedik, ha éhes, tehát a kettő nem függ össze. Szeret, de elvárja a tiszteletet, és öntörvényű.

Ezért szeretem jobban a cicákat :)

2012. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
12%

Én meg épp ezért utálom. Mit szeressek egy olyan állatban akinek nem tudok parancsolni? :D

Csak a szolgalelkű emberek mondják ezt, hogy azért szeretik a macskájukat mert öntörvényű, azaz azt csinál amit akar. :D

2014. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

inkább agyenge embereknek kell olyan szolga, mint a kutya...azért nem szeretik a macskákat, mert gyengék, nem képesek elviselni, hogy valaki független.


egyébként, semennyire sem igaz. az enyémet hónapokig tartott megszelidítenem, nagyon vad volt, pedig adtam neki enni...most már velem alszik, néz utánam, ha elmegyek itthonról, és bújik hozzám. és ehhez hónapok kellettek, hiába etettem...aztán, mikor két hétig nem voltam itthon, a tesóm etette, gondozta, tőle még mindig fél, pedig naponta etette...akkor vajon miért nem szereti?

ja,és a kutya mennyire szereti a gazdájátról, pont a kutyák szoktak általában mindenkinek örülni, ugrándozni rájuk, nem csak a gazdájuknak. pl. a barátnőmék yorkieja boldog-boldogtalannal elmenne, aki vinné őt sétálni.

2014. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!