Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség jellemileg a...

Mi a különbség jellemileg a fajtatiszta és a házi cica között?

Figyelt kérdés
Engem nem igazán érdekel a macsek szépsége, vagy a bundája fényessége, csak olvastam fajta leírásokat, hogy ez mennyire ember barát az mennyire hűséges...mi van a sima házi macskával? Ő is lojális legalább annyira mint a betenyésztett társaik? Vagy mi a különbség ilyen téren?

2012. ápr. 30. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy,hogy fajtiszta-e vagy sem... Nekem négy macskám volt... már csak 4 van, mind a 4-en mások... van aki szereti az embereket van amelyik kevésbé van lusta, van pörgős, asztmás, stb. :)
2012. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a különbség, hogy a fajtatiszta cicákra írt jellemzés az adott fajta majd minden egyedére igaz. Így lettek kitenyésztve, hogy olyanok legyenek, amit írnak róluk.

(És jó esetben a tenyésztő arra törekszik, hogy ezeket a tulajdonságokat vigye tovább, azokat az egyedeket szaporítja, melyek nem csak küllemben, de jellemben is megfelelnek ezeknek a leírásoknak. Tehát a fajtatiszta cicánál is egyedül a tenyésztő a garancia a jellemre, mert ott is vannak "deviáns" egyedek, akik nem felelnek meg a jellembeli követelményeknek.)

A házimacskák között is vannak pont olyan jelleműek, amit egy adott fajtatiszta cicáról írnak. De nem általános jellemzőjük, hanem van ilyen is, olyan is. Van amelyik bújós dorombolós ölbe mászós. Van amelyik önállóbb és utál ölben lenni. De szoktatás kérdése is azért.

2012. ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok javítanék... 4 macskám volt és már csak 3 van ...
2012. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi. Mind szerethető. Nem a fajtisztaságtól függ a jelleme, viselkedése. Szerintem inkább fogadj örökbe egy gazdit kereső cicát. Rengeteg ,gazdit keres' hirdetés van szép cicákkal.
2015. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!