Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a macskák szeretetb...

Igaz, hogy a macskák szeretetből dörgölődznek hozzánk vagy csak azért, hogy szagot cseréljenek a gazdijukkal?

Figyelt kérdés
Ezt nemrég hallottam valahol,és most már minden véleményre kiváncsi vagyok,mi ebből az igazság?

2012. máj. 1. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Több okból dörgölőznek, az egyik; mert "megjelölik a területüket". Ahogyan a nyulak szokták, csak a nyulak az állukat dörgölik a tárgyakhoz (és néha emberekhez).


A másik; kommunikációs céllal. Ez jelentheti azt is, hogy épp kaját kérnek, hízelegnek, vagy mint a kutyáknál a nyalakodás, és végső soron a "szociális kapcsolatokat" erősítik vele.

2012. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy a dörgölőzéssel az ő "tulajdonukat" jelölik meg :) Sok mindent kitalálnak. Szerintem akkor is szeretetből vagy kajáért teszik :D :D
2012. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szagcsere nem a szőrdörzsöléssel meg végbe.Biztos csak hízelgés.Azért vannak a bűzmirigyek egyéb szagosító módszerek(vizelet)és az a lényege,hogy ki-meg jelöljék amit akarnak de rájuk nem kell tapadni a másikénak.
2012. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha én is macska lennék, biztosan tudnám a helyes választ:)

Nekem van 3 db, akkor dörgölőznek, ha akarnak valamit: enni-inni, vagy csak hogy símogassuk, foglalkozzunk velük. Eközben biztosan ránk is kenődik a "szagminta", hiszen a cicus gondosan nyalogatja magát minden nap.

2012. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!