Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó vagy nem jó a cicát sétálta...

Jó vagy nem jó a cicát sétáltatni?

Figyelt kérdés

Én már sok helyről hallottam azt hogy a cicát sétáltatni nagyon jó, de sok helyről viszont azt hallottam hogy nem jó? Melyik oldalra halgassak?

Nem tudom hogy döntsek...valaki azt mondja hogy jó...nem tudom kinerk higgyek! lécci írjatok


2007. aug. 10. 18:32
 1/5 anonim válasza:
96%
persze, hogy jó, de te meg hülye vagy
2007. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszadónak üzenném: Ez nem válasz, és nem tudom, miért kell lehülyézni a kérdezőt. Már ne is haragudj, de te vagy az!


És a válasz: Jó dolog cicát sétáltatni. Legjobb, ha már kicsi korában megszokja a nyakörvet vagy hámot, és a pórázt. Olyan 2-3 hónapos kora körül el lehet kezdeni a szoktatást. Először csak a nyakövet vagy hámot kell rárakni, rövid időre, majd egyre hosszabbra, hogy megszokja. Ha ez megtörtént, a pórázt is rácsatolhatod. De először csak a lakásban tedd rá, próbáld sétáltatni, gyakoroljatok. Ha már jól megy, már ki is viheted vele, de persze csak azok után, hogy megkapta a szüksges oltásokat és féregtelenítést. A pórázról semmikpp se engedd el, még akkor sem, ha nagyon hozzád van szokva, hiszen elég, ha megijed valamitől, máris úgy eltűnhet, hogy talán nem is látod viszont többet.

2007. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel sétáltatni akarod, gondolom benti cicád van. Ő biztosan nagyon örülne, ha kivinnéd a bezárt lakásból naponta a szabadba. Kérdés, hogy elfogadja -e a hámot és a pórázt. Ehhez sok türelemre és kitartásra lesz szükséged, mire elfogadtatod vele - ha egyáltalán elfogadja. Az is lehetséges, hogy kitartó próbálkozásod ellenére sosem fogja elfogadni, és nem tudod ilyen módon megsétáltatni. Először a hámhoz kell majd hozzászoktatnod: tedd rá 1-2 percre, majd naponta egyre hosszabb időre. Csak ha már megszokta, akkor tedd rá a pórázt is. Nem szabad húzni, rángatni, a cica úgyis arra megy, amerre ő akar - ezt valószínűleg tudod. A szoktatás hosszú hetekig, akár hónapokig is eltarthat. Minél fiatalabb korában érdemes elkezkedni, mert a kölykök jobban viselik a szoktatást, mint a felnőtt állatok. Messziről kerüld az olyan helyeket, ahol kutyák is lehetnek, mert a macska annyira megriadhat, hogy pillanatok alatt beletekeri magát a pórázba, és akár meg is fulladhat. Természetesen a macskát sosem fogod tudni úgy sétáltatni, mint egy kutyát...
2007. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Pórázzal ne próbálkozz!!
2007. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm azóta már a cicám nagyonjól sétálgat....Az utolsó válaszadó aki szerint pórázzal ne próbálkozzak ő az én cicám helyzetében tévedett:))!
2008. máj. 14. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!