Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vélemény? állásfoglalás?...

Vélemény? állásfoglalás? Kisgyerek homokozó kontra szomszéd cicája? Egy ismerősünk nagyon mérges a szomszédjára, mert annak a kandúr cicája teli piszkolja a kisgyerekei homokozóját.

Figyelt kérdés

Szerinte úgy kell állatot tartani, hogy az másnak kárt ne okozzon. A szomszéd pedig nem tudja irányítani a cicát.

Én mindkét oldalról érintett vagyok, mert van kinti cicám is, és két kisgyerekem. De mi le tudjuk takarni a homokozót. Sajnos ők nem.


2012. máj. 2. 17:00
 1/4 klopusz ***** válasza:

Ajánlom a kerítésnél körbe a kávézaccból és narancshély darabkákból készült keveréket. Szórja ki, a macska nem bírja a szagát, elhúz onnan. Néhány helyen lehet kapni macska-riasztó spray-t is, de az drága és gyakran kell újra fújni.

Én a "legegyszerűbb" megoldást választottam, szereztem egy macskautáló ám gyerekszerető kutyát :-) Azóta macsek nem tette be a lábát a kertembe.

2012. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb és leghatásosabb megoldás a homokozó letakarása!Amit nem értek,hogy az érintett mért nem tud megvalósítani..

Az érintett ne várja el a cicától és gazdájától,hogy ne menjen a homokozóba(erről se a gazda se a cica nem tehet)Azt is nehezményezhetné,hogy a madarak lekakilják a házát..

2012. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Takarja le a homokozót. Macska elmegy 6 utcát is, nem tudom, miért olyan biztos abban, hogy csak a szomszéd macskája jár oda.... Ilyen emberek laktak régen az utcánkban is. A nagyokosok átmentek a szomszédba, hogy kössék!!! meg a macskát, mert belemegy a homokozóba..... Komolyan mondom, nem értem azt a higiénia és sterilitás mániát, ami most van. Mi annak idején gyerekként állandóan koszosak voltunk tetőtől talpig, állandóan a kerti homokban csúsztunk-másztuk (és anyáink nem kaptak hisztériás rohamot a macskaszar veszélye miatt, pedig volt akkor is) mégis túléltük a gyerekkort.... És ráadásul nem is volt köztünk annyi allergiás, mint most.... Nem lehet, hogy annak idején csináltak valamit jobban, nem most? Nem tudom olvastátok-e ezt az írást, de hasonló kérdéseknél tényleg eszembe szokott jutni, hogy a francba maradhattunk mi annak idején életben?


[link]

2012. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.

3-as nagyon igazad van!Túléltük a gyerekkort és én nyaltam faltam,csókolgattam a kóbor macskákat és anyám nem kapott sokkot.A homokozónk fedetlen volt.Erdőn-mezőn mocsokba kúsztunk másztunk és lám még élünk :)Valahogy korcsosulunk vagy nem is tudom,hogy fejezzem ki magam,de már mindenki rosszul van ha piszkos a gyerek..azért gyerek,hogy megélje azt sok szépet és jót amit régen mindenki megélt túlélt :)

2012. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!