Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobamacskát akarok, de a...

Szobamacskát akarok, de a szüleim nem engedik. Hogyan vegyem rá őket?

Figyelt kérdés

Amint felhozom a témát, azt mondják : "Hagyjam abba, ne is folytassam, itt a házba nem lesz soha macska, amíg ők élnek. Majd ha felnőtt leszek, és saját házam lesz, ott annyi macskám lesz, amennyit akarok."


14 éves vagyok.

TUDOM, hogy rengeteg munka van egy macskával, és sok felelősség kell hozzá. Már volt sok macskám, de az utcán és az udvaron kóboroltak.


Sehogy nem hallgatják meg a macska-sztorit, mit tegyek?

Nekem kell egy szobacica, BÁRMI áron.

Mondtam, hogy jobban fogok tanulni(most 4es vagyok átlagosan), de az sem segített.


Ötlet?

Előre is köszönöm.


UI: nyárra szeretném a cicát, a rokonunktól, most született nála kölyökmacska.



2012. máj. 2. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Talán tiszteld a szüleid véleményét? Ne most akarj macskát, vagy ne szobamacskát akarj
2012. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam s ez volt gyerekkoromba :( Soha nem lehetett macskám bent..És most fogják a fejüket mert a hobbim a macskatenyésztés lett :)))(nem egy cicával)

Szerintem ha ennyire hajthatatlanok akkor nincs az az isten,hogy megengedjék :(

2012. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez van, törődj bele.


Én ugyanígy voltam, csak kutyát szerettem volna.

Nem engedték meg ( kutyaszőr stb. miatt), így mindenféle állatot hazacipeltem ami még nem kutya ( hal, teknős, papagáj, egér, hörcsög, tengerimalac, patkány ).


Később lett egy macskám is, azt is tudtuk nélkül vittem haza.

Ki nem dobták, de a szobámból nem jöhetett ki ami persze a macskának nem elég mozgástér. Végül pár hónap után továbbajándékoztam.


Felnőttként albérletbe költöztem a mostani férjemmel, rögtön a 2. héten befogadtam egy kölyökkutyát.

Az albérletből mennünk kellett miatta, de szerencsére a párom megértő volt, inkább mentünk, de a kutya maradt.

Azóta már 2 éves múlt a hölgy és imádjuk, végre beteljesült a gyerekkori álmom, érdemes volt rá várni.

2012. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
elfelejtettem : törpenyulam is volt :))
2012. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
14%
szerintem a macskának is jobb kint a szabadba persze ha kertes házatok van.
2012. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
mondd azt, hogy akkor a fiudat költözteted oda.
2012. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az udvaron 2 nagytestű kutya van, oda már nem fér el egy macska. Nem fogom feladni, tisztelem őket, és fontosnak tartom a véleményüket. De akkor sem törődök bele és van egy idézet ami illik a helyzetemhez :

"A remény hal meg utoljára."


Ja, és tanácsot kértem, nem kioktatást.

2012. máj. 2. 19:32
 8/8 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amíg ők tartanak el téged, addig az lesz amit ők mondanak! Ez sajnos így van, ha a fejed tetejére állsz is így lesz!

Ha majd saját lakásod/albérleted lesz, akkor majd tarthatsz cicát! Tudom, addig még sok idő van.

Nekem sem engedték annak idején. Most 24 vagyok, a párommal élek, egy 90m2 lakásban, és van egy exotic perzsám, imádom, minden reggel porszívózók, almolok mindig, etetek, fésülök, stb.

2012. máj. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!