Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire hullajtja a Ragdoll...

Mennyire hullajtja a Ragdoll macska a lakásban a szőrét?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Mint más macska :) Ha az az elsődleges,hogy ne kelljen szőrt takarítanod akkor nem kell macska vagy marad a kopasz ami viszont mindent összezsíroz a bőrével.
2012. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van :) A barátnőm nagyon szeretne állatot a leendő lakásunkba, de én nagyon nehezen szokom meg ezt a gondolatot. Sőt mint látod nem is megy... :) Nem tudom hogy mi lesz.
2012. máj. 4. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szfinx mindent összezsíroz a testével? Ezt most komolyan mondtad? :D Nem folyik belőlük zsír.... :D
2012. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Egy cicával nem jár annyi takarítás.Kell szöszleszedő meg hengeres ragacsos szöszölő és már is jók vagytok.

Párom szintén mint Te nem volt boldog a macska gondolatától,de meggyőztem és most 8 cicával élünk együtt(hosszúszőrűek)Heti 3x pórszívózok és jól elvagyunk.A szőrtelenítés amolyan napi rutin nálunk.

+ ha a cicát napi szinten fésülitek akkor még kevesebb szőrt hagy hátra maga után:)

2012. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze,hogy nem folyik belőlük a zsír,de a bőrük elég gyorsan zsírosodik ami tény!Befekszik az ágyba,kanapéra és marad ott zsír a cica után.
2012. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én együtt élek egy szfinx cicával, ilyet még nem tapasztaltam. Olyan a bőre, mint az emberi bőr. Na de most nem ez volt a kérdés :)
2012. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon. Furminátorral minimalizálható. Ezzel együtt csak akkor vállaljatok macskát, ha vállalod azt is, hogy akár az ebédlőasztalon, ágyatokban szőrt találsz.
2012. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
70%
Nekem egy 3,5 hónapos ragdollom van, most kezdte el a tavaszi vedlést-meg a babaszőr-levedlést:)-nem olyan tragikus dolog, én sem vagyok "macskaszőr párti",sőt.. Mi pl nem engedjük be a hálószobába,teljesen hozzászokott 1,5 hónap alatt,amióta velünk van. Szóval az ágyban lévő szőrt kizártuk. Furminátort vegyél, nagyon okos találmány,mi is használjuk, lényegesen csökkenthető a szőrhullás. Meg a szösztelenítő henger is, a kanapét is végig szoktam húzni vele. Ne ilyen papírosat vegyetek,hanem a lemosható,ragacsos felületűt. És zárójelben: ragdollt vegyetek mindenképp, tündéri, okos cicafajta:)
2012. máj. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hidd el, hogy egy Ragdoll cicának sokkal több szőre van, mint egy házi macskának. Ilyen melegben nagyon hullik neki, télen viszont jobb a helyzet. Ha te ennyire nem szeretnél macskát a lakásba, akkor főképp ne egy Ragdoll cicus legyen az. Ettől eltekintve szerintem megszeretnéd őt hamar, imádni való! :) Az én cicám 1,5 éves. Nagy szőrcsomó rengeteg szeretettel. :)
2012. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!