Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon pici termetű cicánál,...

Moira-88 kérdése:

Nagyon pici termetű cicánál, nehezebb ellés várható?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos, picike termetű házicicám. Most kb. a 4. hétben van, gömbölyödik szépen. Csak féltem őt a szüléstől, hiszen olyan picike, bár lehet, hogy ez nem befolyásolja a szülést.

2012. máj. 4. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
10 hetesen már vemhes lett? Hadd gratuláljak.. Ez olyan mintha egy 10-12 éves kislány szülne gyereket, innentől le tudod vonni a következtetéseket,és hogy milyen felelőtlen vagy!!!!
2012. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*hónaposan
2012. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Vicuska87 ***** válasza:
62%

Hááát 14 hónaposan még kicsi a macska. Nem ellésre való.


Hihetetlen!!! Ivartalaníttasd szegény cicát!

Akár bele is pusztulhat a szülésbe!

2012. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is, mikor szült a pici termetű cicánk, nagyon izgultunk, de megszülte 2 gyönyörű kiscicáját. Bár mi adtunk neki vitamint, szerintem ti is vegyetek, mert tényleg jó. A fressnapf-ban lehet venni: [link] mi a lilát vesszük :)

Persze utána mindenképpen ivartalanítsd, ahogy az előttem is mondták.

2012. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Két állatorvos sem ellenezte azt, hogy kiscicái legyenek, direkt megkérdeztem. Én csak a kisnövése miatt féltem. Azt mondták, hogy nagyon erős, egészséges macska egyébként.
2012. máj. 4. 22:31
 6/16 anonim ***** válasza:
Nyugi, ne izgulj! :) Mi is izgultunk, de végül minden rendben volt. Amúgy sajnos valahol még 10 hónaposan szülnek. :/ 14 hónapos szerintem már szülhet.
2012. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ivartalanítom, de miért lenne baj, ha egyszer megtapasztalhatja az anyaságot? Szerintem ettől nem szabad megfosztani.
2012. máj. 4. 22:35
 8/16 anonim ***** válasza:
14 hónaposan normális a vemhesség,de az,hogy anyai örömök...nem emberek és a párosodás se élvezetből van náluk.Az a két állatorvos meg nem normális,ha ők így állnak hozzá akkor mit várhatunk?
2012. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha az állatorvos ilyen felelőtlenséget tanácsol, akkor másikat kellene keresned. Szomorú, hogy milyen szakemberek vannak. :(


Az állatoknak az anyaság nem olyan, mint az embernek. Nekik rengeteg fáradsággal és stresszel jár és ők nem lesznek boldogabbak az "anyaság élményétől".


Ez csak a fajfenntartás ösztönös folyamata, a macska fejében nem jár az, hogy "jaj de jó, vannak gyerekeim".


De ha már ennyire szerettétek volna, hogy szüljön, akkor várhattatok volna, amíg fizikailag érettebb lesz. Ezzel most nagy veszélynek tettétek ki.


A kicsik akár halva is születhetnek és a cicátok lehet, hogy gondozni sem fogja őket. A fiatal állatok gyakran még nincsenek készen az anyaságra, így nála majd fokozottabban kell figyelnetek.


Kis szerencsével talán nem lesz bajuk, ez függ attól is, hogy a cicátok mennyire egészséges. Mivel még csak a negyedik héten jár, akár meg is kérdezheted az állatorvosotokat, hogy vállalja-e az ivartalanítást vemhesen (a vemhesség korai szakaszában erre is van lehetőség). Ezt neked kell megfontolnod.


Ha bármi gond lenne az ellésnél, azonnal hívjatok állatorvost, mert adódhatnak komplikációk, és olyankor azonnal segíteni kell az anyának.


Arra is gondoljatok, hogy mielőtt örökbe adjátok a kiscicákat (remélem találtok nekik gazdát, és nem az utcán végzik!) egy ideig nálatok kell maradniuk, amíg nem érik el a választási kort (olyan 8-10 hét az ideális).


Ráadásul ezek a véletlenül született kiscicák csak tovább szaporítják az otthonra váró, menhelyes állatok számát. Még ha találsz is nekik helyet, azzal is a már megszületett, menhelyen raboskodó állattól vettél el egy lehetőséget.


Gondolj rá, hogy lesz e elég időd és pénzed gondoskodni a picikről? Ha mégsem találnál nekik otthont, akkor mi lesz? Hajlandó leszel befogadni őket? Felneveled őket mesterségesen, ha az anya nem éli túl az ellést?


Ezek mind olyan kérdések, amiket az előtt kellett volna megfontolnod, mielőtt engedted volna a cicád vemhesülni.


Most már megtörtént a baj, így vállalnotok kell az esetleges következményeket is. Kis szerencsével megússza az anya és a kicsik is és minden jól alakul. :)


Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült! :)


Remélem, hogy rendben lesz minden veletek, de tanulj belőle, hogy állatot szaporítani nem játék, és ezt jobb tenyésztőkre hagyni. :)

Legközelebb ne ess ebbe a hibába!

2012. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem a válaszolókat..14 hónaposan mért ne lenne fizikailag érett?Nem kell megfélemlíteni a kérdezőt,hogy halva születnek meg hasonlók.Benne van a pakliban,hogy segítségre lesz szüksége vagy lesz halott kicsi,de ezek a veszélyek minden ellésnél jelen vannak legyen a nőstény 1 éves vagy négy.

Teljességgel egyetértek azzal,hogy ivartalanítani kellett volna és elítélem azt a két orvost aki támogatta ezt az almot.De ha már a 4.hétben jár nem kell ivartalanítani hisz ők élnek a cicában.

Kedves kérdező,a lényeg,hogy a 60. naptól legyél készen az elléshez és ha komplikáció lépne fel(beszorult kicsi vagy hosszú ideig nem jön a kicsi)akkor legyen kéznél állatorvos.

2012. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!