Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tegyük rendbe a szőrét?

Hogy tegyük rendbe a szőrét?

Figyelt kérdés
Tavaly született egy hosszú szőrű cicánk valami folytán. :) Olyan szőre van, mint egy perzsának. Eddig nem voltunk ehhez szokva, és úgy látszik, ő sem bír el a szőrével, mert a hasán nagy csomókban összeállt. Már próbáltuk ollóval kivágni, csak persze nagyon aprólékos és körültekintő feladat, még nem értünk a végére. A húgom tegnap meg is fürdette, most csak a micsodája környékén van 1-2 csomó. Mi kell ahhoz, hogy ne álljon újra össze? Naponta fésülni? Kinti cica egyébként.
2012. máj. 5. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ollóval soha nem állunk neki,mert veszélyes,könnyen megvághatjuk a cicát hisz eszméletlen mód nyúlik a bőrük.

A maradék egy két csomót kiszeditek aztán kész is :)Naponta nem árt átfésülni és így elkerülhetitek a csomókat.

2012. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, én is féltem, hogy nehogy a bőrébe vágjak, tényleg körültekintően csináltam, előtte szétbontogattam és úgy vágtam apránként a szőrtincseket.
2012. máj. 5. 12:57
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:

Szerintem a legjobb az lenne, ha elvinnétek egy állatkozmetikushoz, ő levágja neki teljesen. És akkor tiszta lappal pontosabban teljesen új, és tiszta szőrrel kezditek a nyarat, itt 1000 forintért megcsinálták, úgyhogy nem túl drága.

És folyamatos fésülés.

2012. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A perzsa cicákat minden nap fésülni kell. Ha neki olyan szőre van mint egy perzsának, akkor nyilván őt is. Kár hogy nem fésülgetitek kiskora óta, mert akkor hozzászokott volna.
2012. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sosem volt ilyen cicánk, nem tudtuk, hogy a szőre külön figyelmet igényel, azt gondoltuk, rendben tudja tartani magától.

Szerencsére elég nyugodt, szelíd cica, nem zavarja a fésülés, a csomómentesítést is tűri.

2012. máj. 5. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!