Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valamilyen következménye...

Lehet valamilyen következménye, ha az újszülött cicát "újra kellett éleszteni"?

Figyelt kérdés

Ma reggel kiscicáink születtek, de az elsőnél volt egy kis probléma, az anyacica elbújt szülni egy asztal alá (nem a kikészített helyére ment), de láttuk, hogy az újszülöttet csak "vonszolja" maga után a köldökzsinórral, és a kicsi nem nagyon mozdul. Az anyukája nyalogatta, néha megrándult, de mivel láttam, hogy gond van, kivettem az anyacicát és a kölykét a búvóhelyükről. Utána jópár másodpercig csak feküdt a kicsi kiterülve, mintha már nem élne. Már épp el akartam távolítani a "tetemet", amikor valami bugyogni kezdett a szájából és sípoló hangot adott. Gyorsan felvettem, fejjel lefelé lóbáltam kicsit (macskás oldalon olvastam, hogy ezt kell tenni), majd finoman masszírozni kezdtem. Utána már az anyukája is nyalogatta, egy ideig furcsán sipítozott, de azóta nincs vele semmi gond. Amíg az anyuka a következő cicát szülte, én melengettem a kicsinyét, és nagyon eleven, szépen szopik, mozgékony, nem tűnik úgy, mintha bármi baja lenne.

Nem tudom, hogy van a cicáknál, de vajon okozhatott bármilyen maradandó károsodást a születés utáni hosszabb légzéskimaradás? (Tényleg olyan volt, mintha már elpusztult volna!)


A következő cicát láttam megszületni, ő végig kapálózott, és azonnal vett levegőt, nyávogott, szopizni is rögtön elkezdett (az első kiscica csak a tesóval együtt, kb. egy órával a születése után szopizott először). Azóta már semmi különbséget nem látok kettejük között.


2012. máj. 5. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
en is ujra kellett,de az enyem ra 2 napra meghalt...
2012. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, sajnálom. És az újjáélesztés után volt bármi jele annak, hogy gond van vele, vagy csak úgy váratlanul történt?
2012. máj. 5. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha szopik és aktív akkor nincs semmi baj,az első napok kritikusak.

Semmi baja nem lehet ettől hisz azért gurgulázott mert magzatvízet nyelt,szépen megoldottad a helyzetet!Nálunk volt olyan cica aki 3 órán keresztül nem evett,nem mozgott és levegőt is 5 másodpercenként vett.Ma már boldog nagy cica :)

2012. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elso vagyok:

nem adott semmi jelet hogy rosszul van,sot szopott is 1x,de utanna mar nem emlekszem,asszem nem de etettem en cumival

2012. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!