Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak egy 1 napos...

Anna009 kérdése:

Mit csináljak egy 1 napos utcáról össze szedett cicával?

Figyelt kérdés

Anyukám ma reggel azzal ébresztett hogy a kezében egy puha törölközőben tart egy kis egér méretű cicát.Kibéleltünk egy karton dobozt minden puha ronggyal és ilyen kis orrcsepp adagoló szerűséggel felszívunk pár csepp hígított tejet és a szájához tesszük és próbál szopcsizni.Még ezen kívül mit lehet tenni? Az a tervünk hogy mamámnak oda ajándékozzuk nemrég halt meg a kutyája és azt mondta hogy egy macskát akar.Mi nem tarthatjuk meg mert van már 2 macskánk és 2 kutyánk.Persze majd gondoskodunk az oltásról.Remélem túl éli anya macska nélkül!Minden pillanatban figyelem és ha felébred keresi a szopcsit akkor adok neki egy kis tejet.Jelenleg alszik..

Köszi a válaszokat! :)


2012. máj. 6. 08:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
+ anyukám az utcán egy fekete zacskóba találta.És úgy gondolta hogy haza hozza mert nem lehet ott!
2012. máj. 6. 08:04
 2/13 anonim ***** válasza:
2012. máj. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el! :

[link]

2012. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vegyetek neki cicatápszert. Nem piskóta felnevelni egy ilyen pici kölyköt. Remélem megmarad szegény. Barátnőmék anya macskáját elütötte egy autó, 4-5 naposak voltak ekkor a kölykök.

Ha jól emlékszem 3-4 óránként szopiztatták őket macskatápszerrel, éjszaka is! Nedves zsepivel vagy törlőkendővel kell a pociját és a fenekét törölgetni, mert még nem tud magától pisilni/kakilni, ez fogja beindítani nála (az anya macska is nyalogatja nekik, így indul be, ezt váltjátok ki ezzel).

Sok sikert a felneveléshez!

2012. máj. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Egyenlőre még alszik és ha felébred akkor meg itatom tejjel.
2012. máj. 6. 08:36
 6/13 anonim ***** válasza:

Jézus, tejet ne adj neki, semmiféleképpen!!!

Vagy macskatápszert, vagy pedig kecsketejet, cumiból.

A cicák allergiásak a laktózra ami a tehén tejben van, simán meg is ölhetsz egy egy ilyen pici cicát a tehén tejjel!

2012. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tehén tejet tényleg ne adj neki. Mi is macskatápszerrel etettük régen az árva kiscicánkat. Olyan aranyos volt, nagyobb korában már tudta, hogy mi jön és már jött az ölünkbe feküdni, mert készült a cumira.:D (fecskendő) Ameddig nem tud pisilni, addig pedig nedves vattával kell törölgetni "ott neki".
2012. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vegyél neki cicatápszert.Az én anyamacskámat is elütötte az autó és azóta én gondozom a macskákat.Szép nagyon már 4 hetesek és virgoncak :) sok sikert a kicsihez.
2012. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Holnap bevásárolok az állat boltban de ma még egyenlőre forralt tejet adok neki.És még annyit szeretnék kérdezni hogy amikor nem vagyok itthon akkor hogyan tápláljam?Én így gondoltam az etetését: Reggel korán egy adag,utána mikor elindulok a suliba egy adag,amikor anyukám megy dolgozni 9 körül még egy adag,én olyan fél kettő körül érek haza még egy adag,és utána ha elmegyek 4-kor még 1 adag anyukám fél 6 körül hazaér még 1 adag és én fél hétkor 7 kor hazaérek még egy adag és utána már csak 9-10 körül.És végig alussza az éjszakát vagy felkel? Itt van a dobozába az ágyam mellett meg itt van a tej meg a nedves zsepi tehát hogyha felkel elrendezem egy kis simogatás és teszem vissza aludni.

2012. máj. 6. 20:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kiscicának 1-2 óránként ennie kell, függetlenül attól hogy te mit csinálsz hova mész. Keress valakit, akár szomszéd nénit bárkit aki megeteti amíg te nem vagy otthon.

Amúgy teljesen mindegy hogy adod neki a tejet, mert a laktóz nem bomlik hőre. Bízz benne hogy nem lesz baja a tejtől, tudom csak jót akarsz, de sajnos egy ilyen picinél minden csepp számít.

Amúgy meg most még nem fogod majd tudni cumiból etetni, ha csak nem kapsz olyat amiben van speciális vékony hegyes cumifej. Ha ilyet nem kapsz akkor pici fecskendővel kell etetni.

2012. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!