Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanítás megoldja a...

Az ivartalanítás megoldja a jelölgetést?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz egy éves a macskám, eddig teljesen szoba tiszta volt, sosem "tévesztett". Az utóbbi időben azonban lepisilte az ágyat, a kanapét, a fotelt, a párnát, még az elöl hagyott táskámat is. Egy ideje már tervben van, hogy elvisszük ivartalanítani, de sajnos még nem tudtunk rá sort keríteni, de úgy tűnik a héten már meg fog történni. A kérdés természetesen az, hogy az ivartalanítás megfogja-e szüntetni, ezt a kellemetlen szokását? Van valakinek ezzel kapcsolatban konkrét tapasztalata? Sajnos lassan már nem győzöm mosni a lepisilt holmikat, plusz ez a szag...

2012. máj. 6. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb lett volna félévesen ivartalanítani,akkor el se kezdi.

Biztos jobb lesz, de sajnos vannak olyan macskák, akik megszokásból jelölgetnek tovább. Tehát minél előbb, amíg nem lesz szokás nála.

2012. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebbe a hibába estem, már jelölt amikor elvittem ivartalanítani. De utána egycsapásra megszűnt a probléma. :)

Valóban vannak olyan cicák, akik sajnos utána sem hagyják abba, de erre viszonylag kicsi az esély. Arra figyelj, hogy a műtét után már teljesen tüntesd el a szagokat a lakásból, nehogy az ingerelje.

2012. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
14 hónaposan ivartalanítattam a kandúrom, és teljesen megszűnt nála a jelölgetés.
2012. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi 1 evesen ivartalanittattuk a nosteny cicankat. Szerencsere eddig nem pisilt az agyra (ivarzas alatt neha osszejott neki) - de most igy ivartalanitas utan ha a parom taskaja ha a foldon van, rapisil (nem csak jelol). Szerintetek ez mitol lehet?
2012. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!