Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni egy irtó...

Mit lehetne tenni egy irtó szemtelen macskával?

Figyelt kérdés

Az utcánkban van egy igen veszélyes macska, 20 éve launk itt, de még hasonlóval nem találkoztunk, senki. Az utcát járja egész nap, lopja a csirkéket, kacsákat (kicsiket) és nekünk a kiscicáink nyakát is elharapdosta. Ami ugye nekünk is rossz volt (szörnyű), de ez csak egy dolog, az anya macska azóta is lelkibeteg és a melle is majd szét reped már szegénykémnek. Ma visszük állatorvoshoz, tejapasztó injekciót beadatni neki.


A kérdésem tehát, hogy mi lenne a lehumánusabb módja annak, hogy eltűnjön innen ez a vérengző macska? Ismerjük a gazdáját, de szerintem nem..."kompromisszum-kész".

Ráadásul már pározni akar (adja azt az undormány hangot, ami macskáknál természetesen ugye, de tőle nehezen elviselhető), de nem vagyok benne biztos, nem tenné ugyanezt az újabb alom cicával.


Egyébként onnan tudom, biztosan, hogy ő volt, hogy azon a reggelen, mikor ez történt azt hallottam a házból, h az anya macskánk visszatérve a színhelyre pont tettenérte azt a kandúrt, aki ezt tette és irtó kétségbeesett hangon kezdte üldözni. Erre mentem ki én, segíteni akartam rajta. Ő vadul elkergette (ha meglátja csak ezt a macskát, azóta is ezt teszi a nagyobb kandúr fiával együtt), de a kicsiken már nem lehetett segíteni. Ott pityeregtem felettük egy órán keresztül, olyan édesek voltak.


De féltjük a nagyobb-kisebb herélt kandúrunkat is. Olyan kis szeretetben nevelt macskák ezek, nem ilyen féreg, mint ez.


Sintért lehetne hívni?? Vagy más alternatív megoldás?

Előre is köszönöm!



2012. máj. 7. 05:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen macskát nem ajánlatos meghagyni,ha mondjuk elviszik a menhelyre vagy ott fog megöregedni esetlev elaltatjak vagy elkell türni ,vagy rejtélyes módon elkell tuntetni...vagy az idegen vadmacska vagy a saját kismacska ,lehet választani..:\ sajnos ilyen macskáknál nem lehet humános dolgokkal elintézni a dolgot.
2012. máj. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Nem nevezném gonosznak a kandúrt.Nincs olyan,hogy gonosz állat.Tenni ellene nem tudsz!Neked kell a kölyköket biztonságba helyezni,hogy egy idegen állat se tudja megközelíteni.

Az elsőnek : Egy állat életét indokolatlanul kioltani bűn és 150 ezer forintra bírságolható a tettes!

2012. máj. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Fogd be és vidd el egy menhelyre, meséld el nekik is, azt ide leírtál!
2012. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Vicces vagy 3-as!

1.A menhelyek fullon vannak,max várólistára kerül a cica

2.Van a cicának gazdája!


Nehogy a szomszéd a te cicádról gondoljon hasonlókat!

2012. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

100%, hogy nem gondol. Egy anya macskánk van és egy herélt kandúrunk. Ráadásul kapnak enni, néha csak egerészni mennek el, jó érzésű macskákról van szó.

10 éve minden évben legalább 1 alomnyi cicánk születik. Soha nem fordult még elő ilyen velünk, pedig mindig megfordultak bakok az udvarunkban is. Ahogyan más macska sem keltett ekkora felháborodást még az utcánkban. Kivétel nélkül minden ház kertjéből tűnnek el a dolgok. A leírásban a tojásokat kihagytam.

2012. máj. 7. 13:48
 6/27 Vicuska87 ***** válasza:
47%

Csináljatok, egy macskafogó ketrecet, ha amúgy is meglehet fogni, akkor fogjátok meg.

Be vele a kocsiba, és vigyétek jó messzire el.

Aztán rakjátok ki, és reménykedjetek hogy nem talál vissza.

Ez a legegyszerűbb amit tenni tudsz.

De úgy, hogy a szomszéd meg ne lássa, mert abból örök háború lehet.

2012. máj. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
30%
Komolyan gondolod utolsó?Ha az én macskámmal csinálnák ezt én jól elverném azt aki elvitte!A gazda dolga megvédeni a saját macskáják és nem történt volna ez ha a cicamama ivartalanítva lenne!
2012. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj utolsó, de vigyáztunk rájuk az esetek 95%-ban nem is tudott volna bemenni, de mégis bement.


A szomszédnak azt írnád, hogy ne tartson csirkét (ne hagyja a kertben legelészni napközben), meg más állatokat, mert ez szeret falatozni ez a dög? Látnád a macskánkat mennyit szenved az emlői miatt, naponta 5× borogatjuk már 5. napja.

Tennék rá mit gondol am a gazdája, de olyan mint a piaci légy, így futkos mindenki elől.

Nem is törődik vele, max 2× ad neki enni. Nálunk a macskatartás annyit jelent, hogy etetni-itatni, játszani vele, szeretni, nem nevezném egy felelős gazdának.

2012. máj. 7. 19:53
 9/27 Vicuska87 ***** válasza:
66%

19:09-es!


Ha az átjáró macska ki lenne herélve, vagy ivartalaníttatva lenne, akkor nem menne át a szomszédba párosodni.

Ne haragudj, de az átjáró macska gazdájának meg az feladata, hogy adjon enni a macskájának, meg foglalkozzon vele, ne menjen át a macska a szomszédba csirkét fujtogatni!

2012. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Vicuska87 köszönöm!:)

Sajnos a néni elég "smucig", így 1000%, h nem fogja heréltetni. (Kell a fiának piára a pénz, de ez mindegy is..)

2012. máj. 7. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!