Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Újszülött kiscicát hogyan...

Újszülött kiscicát hogyan lehet bolhátlanitani?

Figyelt kérdés
Porral behintettük öket de allig fogadta el az anyja utána, hálisten végülis igen. Valami más megoldás nincs?
2009. jún. 24. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Csipesszel elkell kapni a bolhákat,szétcsípni és kiszedni a szőrből,naponta akár többször is!A por csak pár napig tart.Az anyát és az alom környezetét is bolhátlanítani kell ezzel a porral.Ha mindez összejön,persze egy kis idő,teljesen mentesek lesznek.Jó egészséget a cicáknak!
2009. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) a helyet beporoztuk de nemtetszett az illata az anyának és el akarta költöztetni őket. másnapra már megszokta. van az anyán bolhanyakörv de a kcisiken még mindig futkos egypár .. de akkor megpróbálomcsipesszel:)
2009. jún. 24. 16:45
 3/18 anonim válasza:
Én úgy tudom nem szabad porozni, bár vannak kifejezetten kiscicáknak, kiskutyáknak való, kevésbé ártalmas bolhaírtók, de azokra is rá van írva, hogy hány hetes/hónapos kortól lehet alkalmazni.
2009. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miféle porral szórtad be, szerintem nem volt jó ötlet, szegény cicamama:(, hiszen neki kell lenyalnia róluk a mérget, mert akárhogy is biztos méreg, amit rászórtál. Remélem nem pusztultak bele.

Szerintem biztos létezik Magyarországon is kiscicák részére valamilyen spray, vagy hasonló dolog, amit ha megnyalnak nem ártalmas! Ezt meg kellett volna előbb kérdezned valakitől.

2009. jún. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza! (csak halkan kérdezem: ilyen higiéniás körülmények közé miért kellett kiscicákat vállalni? Ez a kicsiknek és a mamának is rossz. Felelősségteljesebben kéne tartani a saját állatot.)
2009. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
felelősségteljesen voltak tartva mindigis a nagyon pedig sose látszott h van benne bolha de a kcisik se fulladnak meg tőlük hanem 1-2 rohangál rajtuk ami mellékesen most már nincs a bolhanyakörv miatt.
2009. jún. 25. 13:20
 7/18 A kérdező kommentje:
nem szobacicák, nincs kinyalva a seggük és szeretnek futkározni, kóborolni a nagy fűben ahol elég könnyü összeszedni a bolhákat. és akkor én vagyok a kegyetlen hogy nem bezárom a szobába odadobok pár játékot elé? akkor biztos nemlenne bolhás, de macska sem-.-
2009. jún. 25. 13:23
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem attól vagy felelősségteljes állattartó, hogy lakás helyett kertben tartod az állatodat, hanem attól, hogy:

-évente oltatod, redszeresen parazitamentesíted

-a helyi állattartási szabályoknak megfelelően, másokat nem zavarva tartod

-egyéni azonosítóval ellátod

-amennyiben nem tenyésztő vagy és nem terveztél almot, semmiképp nem hozol le ellenőrizetlen almot, ezzel növelve a 2 milliós gazdikereső macskák számát.

Röviden ennyi.

2009. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
mind megvan. nemvagyok tenyésztő. de ha nemis tudnánk eladni (ami lehetetlen mivel már megvannak a célszemélyek) akkor is családban maradnának itt nálunk.
2009. jún. 25. 13:48
 10/18 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a saját döntése, hogy a meglévő szerencsétleneken segít, pl.:

[link]

vagy a macskát vállani tudóknak a sajátját kínálja fel pénzért...

2009. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!