Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a cicám ne...

PiciKety kérdése:

Mit tegyek, hogy a cicám ne féljen mindenkitől?

Figyelt kérdés
Az én cicám lassan egy éves lesz, több mint fél éve nálunk van mindenki nagyon szereti, simogatná senki sem nyúzza játszanak vele, még is rajtam kívül mindenkitől fél senkinek sem engedi, hogy megsimogassa bezzeg a kaját elfogadja :) Mit tegyek, hogy kicsit bátrabb legyen a cicám? És, hogyan tudnám a páromhoz hozzá szoktatni mert tőle még jobban fél mint bárki mástól, pedig ő az aki mindig eteti rendesen rajtam kívül.
2012. máj. 7. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés. Hozzám kb. 1 évesen került egy utcáról mentett cica, kidobta a "gazdája" a ház elé és nem engedte vissza. Mikor hazahoztuk, egy hétig az ágy alatt lakott, több hét is eltelt, mire kézbe tudtam venni. Ha idegen jött a lakásba, már törpölt is az ágy alá. Majd' egy év után jött be a szobaajtóig, ha más is volt itt. Nagy változást az élet hozott nála: március végén elszökött, egy hónapig csavargott valamerre,míg egy nap megjelent a háznál. Valószínűleg nagy traumák érhették az utcán, mert most már nem fél a lakásban senkitől, nyugodtan lehet simogatni még idegennek is. Tudom, ez nem igazán segítség neked, csak leírtam, hogy más cica is van ilyen. Türelem kell, ami nehéz, mert az ember szeretgetné.
2012. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ez ellen nem lehet sokat tenni.Sok idő kell és sok ember minden kellene jönie vendégeknek és ki vinned hozzájuk becsukni az ajtót és eldugaszolni az elbuvó helyeket amint rájön hogy az emberek nem akarják bántani egyböl barátságos lesz már.De mondom sok idő kell.
2012. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!