Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók! Mit csináljak most?

Macskatartók! Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Tegnap a kiscicám fürdetés közben belemart a fülembe, vérzett is egy kicsit. Lefertőtlenítettük. A cica 2 hónapos kb, menhelyi, az immunrendszere még nem az igazi. Lehet hülye kérdés, de kicsit aggódom, hogy mi van ha pl veszett a cica, akkor én is elkaptam. Viszont ez a fülbemarás egyenértékű azzal, ha pl simán csak játszás közben a karba mar bele nem?

2012. máj. 8. 12:16
 1/8 SzilKa ***** válasza:
Ha menhelyi cica, akkor feltételezhető, hogy kapott oltásokat. Kellett kapnod vele oltási könyvet, kaptál? Ha igen, akkor nem hinném, hogy veszett. Egyébként szerintem ne fürdesd, a macskák többsége nem tud megbarátkozni a vízzel, nem véletlenül karmolt meg. Hogy játszás közben karmol-e, az a vérmérsékletétől függ (ha jól értelmeztem az utolsó mondatodat, hogy ezt kérdezed).
2012. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kaptunk oltási könyvet, még nincs beoltva semmi ellen, azt mondta az állatorvos, hogy amíg gyenge az immunrendszere, addig nem lehet. Kismacska lehet veszett egyáltalán?
2012. máj. 8. 12:26
 3/8 A kérdező kommentje:
Fürdetni meg azért kell, mert gombás, és a doki mondta, hogy kétnaponta fürdessük Nizoral samponnal, bár ezek után nem tudom, hogy hogyan oldjuk meg, mert sztem ez felér egy állatkínzással.
2012. máj. 8. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Melyik menhelyen adnak ki oltatlan és beteg állatot? Ezt nem szabadna.

Hívd fel a menhelyvezetőt és mondd el neki, hogy mi történt. Nagyon szép dolog, hogy így is örökbe fogadtad a kiscicát, de a menhely részéről ez felelőtlen dolog volt. Szerintem nem lesz bajod a harapástól és a cica is hozzá fog szokni a fürdetéshez.

2012. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyenértékű ez a karmolás a játékkarmolással.

Sajnos fürdetni kell,de 1-2 alkalom után megszokja a vízet :)

Sajnos a menhelyek fullon vannak így érthető,hogy 2 hónaposan oltás nélkül kerül ki a cica hisz 8-9 hetesen kaphatja az első oltását ha maximálisan jó az immunrendszere.Sajnos sokkal súlyosabb betegségeket kell kezelniük mint a gomba.

2012. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez oké, erre van az ideiglenes befogadás. Én sokkal tisztességesebbnek tartom egyébként azt a menhelyi gyakorlatot, amikor kizárólag oltva, féreghajtva és ivartalanítva/ivartalanítási kötelezettséggel fogadható örökbe egy állat. Kölyöknél pedig az első oltások nélkül még nem mehet gazdihoz, csak ideiglenesbe. De lehet, hogy én a jóhoz vagyok szokva.
2012. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Tudomásom szerint a macskát nem szabad fürdetni, mert a bőrén van egy ú.n. védőréteg, ami a fertőzésektől, baktériumoktól védi. A Nisoral sampon macska számára érdekes megoldás. Vigyázz, hogy a szemébe ne menjen, ha már csak így lehet megoldani nála a gombásodást. Véleményem szerint utána ne fürdesd. Gondolom szobacica. Nekem 6 macskám van (egyik sem menhelyi), szobacicák. Panelban nevelkedtek, csak most költöztem vidékre családi házba, de ki nem engedem őket. Nagyon nem szeretik, ha véletlenül vízzel érintkezik a bundájuk. Fura megoldás. Még nem hallottam, hogy Nisorallal fürdessék a macskát.

Javulást a cicának és a továbbiakban jó egészséget!

2012. máj. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Nizoral az a humán sampon, amit lehet használni kutyáknál és macskáknál is gombás betegségek kezelésére. Nagyon hatásos, nekem kutyánál bevált. Embereknél korpás hajra használják, ami szintén gombás betegség.
2012. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!