Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes lehet a macskám?

Vemhes lehet a macskám?

Figyelt kérdés

A macskám hétvégén tüzelt és szerintem párosodott is, mert már nincs "megőrülve".Mindenkihez odabújik, dorombol, alszik, eszik, iszik, mást nem is csinál nagyon.Néha kimegy az udvarra.Most is itt alszik a széken.(: 8-9 hónapos.


Étrendje

Egy kis tálnyi víz

Darling vagy Kitekat táp

Konzerv (CBA - s, Darling stb...)

Változtassak valamin? Vemhes lehet a cicám?

Mit tegyek, ha nem tudjuk mindegyik kiscicát megtartani? Nem ölöm meg őket, és csak egy kölyök maradhat.


2012. máj. 8. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meg most vigyétek el ivartalanítani :)

Most még nem késő.. Kicsi az esélye hogy ha egyszerű házi cica hogy minden kölyköt el tudtok ajándékozni. De utána újra és újra születnek majd a kölykök :S

2012. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ajándékozd el a kismacskákat ha lesznek

tudod milyen anyagok vannak a macska kajába inkább házi kosztot aggyá neki

2012. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem állunk úgy anyagilag, hogy ivartalanítsuk, mert itt nálunk rettentően drága ( nem vicc, tényleg hihetetlen ára van).Egyébként perzsa-házimacska keverék.Mindenkit végigkérdezek az iskolában, hogy kell - e neki kiscica.Az nagy baj, ha fiatalon szül?
2012. máj. 8. 15:58
 4/11 Vicuska87 ***** válasza:
66%

ÁÁÁ ITT SEMMI SEM PROBLÉMA!

AZ SEM HOGY SZEGÉNY MACSKA MÁR 8-9 HÓNAPOSAN ELLIK, AZ HA ESETLEG NEM ÉLI TÚL, AZ SEM NAGY GOND. ÉS UTÁNA MEGINT JÖNNEK AZ ALOMNYI MACSKÁK! ITT SEMMI NEM SZÁMÍT!

HA MACSKÁT TARTASSZ LEGALÁBB ARRA LEGYEN PÉNZETEK HOGY IVARTALANÍTSÁTOK SZEGÉNYT! NEKI EZ KÍN SZENVEDÉS!


PÁR NAPJA ÍRTA VALAKI, HOGY ÉRDEN MOST CSAK 1000 FORINT AZ IVARTALANÍTÁS, NEM VAGYTOK A KÖZELÉBE?

2012. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt az ivartalanítási akció, 1000 ft-ot kell fizetni. Úgy is megéri, ha utazni kell érte!!!

[link]


Egyébként sokkal olcsóbb az ivartalanítás teljes áron is, mint csak 1 kölyökmacska összes oltása. Ha 6 kölyök születik, akkor az hatszor drágább, mint az ivartalanítás. Márpedig az oltás a minimum, amit állattartóként meg kell tenni.

2012. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Szerintem is ha máshogy nem hát tedd a macskát egy szállítóba ( ha az nincs akkor egy kartondobozba) fogd a macskát ülj fel egy távolsági buszra vegyél neki is egy jegyet úgy nem szólhatnak szerintem. Ez a legjobb megoldás ha most húzós is az ára, mert ha nem lesz ivartalanítva az a macskának is rossz és a kicsiknek is ha még most ennek az alomnak jobb esetben találsz is gazdát a második harmadik alomnak már aligha..

2012. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké, ksözönöm.Hát nem, sajnos nem, lakunk Érd közelébe, de ezt elmondom anyáéknak.Fontosabb a macskám bármennyi pénznél.
2012. máj. 8. 17:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha fajtiszta macsek lenne nem lenne gond feltéve ha ugyanolyan macsekal párosodik mert hidd el fajtiszta perzsa kölyköt 100-ért is megvesznek persze ha van kedved eladni(amihez nekem nem lenne szivem) de így igen kéne ivartalanitani vagy nem kéne kiengedni a kertbe amikor tüzel.
2012. máj. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez aztán a felelős állattartás. Eleve, ha problémát jelent elvinni állatorvoshoz, akkor miért van állat?

Én csak úgy vállalok be állatot, hogy tudom, ha gond lesz vele akkor állatorvoshoz is eltudom vinni.


Itt nem feltétlenül veled van baj kérdező, hanem inkább a szüleiddel, hogy nem látják tisztán a dolgot.


Mindenképpen az ivartalanítást ajánlom, mert manapság nem sokan vállalnak be cicát sajnos.

Arról nem is beszélve, hogy fiatal cica, lehet nem is élné túl az ellést.


Próbáld meggyőzni a szüleid kérlek!

2012. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem volt a pakliban az ivartalanítás, csak a kötelező oltások.Szóval nem vagyok rossz gazdi, csak nem tudtam, hogy fiatalon ekkora problémát okozhat az ellés.Remélem nem vemhes, mert akkor nem tudom mit csinálok...Most kell cselekednem....Jajj, már megis van az első probléma a macsekommal.


11/L

2012. máj. 8. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!