Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne összeszoktatni...

Hogyan lehetne összeszoktatni egy kölyök kutyát (3 hónapos) és egy kis cicát?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hós kajla, játékos Amerikai Staffordshiere terrier kutyám. Mi többnyire kutyások vagyunk, nem nagyon értek a cicákhoz, de szeretném, ha a Stafink jól szocializált lenne, és szeretném, ha jól kijönnének egymással a kiscicával. Tündéri kismacskát kaptak a gyerekeim ajándékba, nagyon szép hófehér. Kinti cica, nem szobacica. Mivel tegnap kaptuk, és tekintettel erre a hideg időre be van csukva a fűtött garázsunkba (újra fűtenünk kell)...Tudom, kell pár nap, amíg így megszokik, de hogyan álljak neki az összeszoktatáshoz?

Tény: a stafik semmilyen más állattal nem jönnek ki jó. De jó szocializációval tudnak alkalmazkodni.

Nagyon szeretném, ha nem bántaná ezt a kis kölyökmacskát, mert nagyon megkedveltük, és jó lenne, ha kutya-macska jó viszonyban élne egymással a teleken, felnőtt fejjel is.


A cica nemét ne kérdezzétek, mert nem tudom. Nem olyan egyszerű ezt megállapítani, mint a kutyáknál...:S De talán kislánynak tippelték.



2012. máj. 13. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán próbáld meg egyszerre, egymás mellett etetni, itatni őket, és felügyelni, hogy egyik se akarja a másikét megenni. Ha összekapás nélkül tudnak egymás mellett enni, akkor szerintem elfogadják egymást.
2012. máj. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon bízom benne, hogy össze fog jönni. Nagyon aranyos a kiscica, nagyon kedves, barátságos. Igazi kis tündér! Régen volt cicám, mikor lány voltam, de akkor nem voltak kutyáink, legalábbis nem voltak szabadon, ahol a macskát tartottuk. Most viszont nem lehet külön szeparálni őket. Meg, nem is nagyon akarom, ugyanis egy stafi, ha valamit meg akar szerezni magának, azt meg is kapja..(Volt stafink, ő utálta a cicákat) De most szeretném másképp alakítani a dolgot.


Tegnap hoztuk a kis cicust, először az ölemben volt, kicsit fújt a kutyára, de szerencsére a Stafi is megértette, hogy nem szabad kapkodnia, le kell ülnie, ha meg szeretné ismerni az új idegent. Le kell higgadnia, és visszavenni a hevességén. Mikor már tudta kontrollálni a vérmérsékletét a kiscica is lemerészkedett az ölemből. Odabújt a kutyushoz, nyalogatták egymást. Érdeklődtek egymás iránt.

Szerintetek jó úton haladunk?

2012. máj. 13. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jó jel!

Egyébként egy helyen én is láttam olyat, hogy éjszaka a macskák a kutya hátán, meg oldalánál aludtak, egymást melegítve, nagyon jól elvoltak együtt.

2012. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nagyimnál úgy csináltuk hogy üveg ajtó eggyik felén macsek kajált másik részén a kutya.Csak étkezéseknél találkoztak de megszokták egymást és jól megvoltak vagy is vannak.
2012. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Virry ***** válasza:

Ha a kutya fiatal akkor összeengedheted őket, de csak óvatosan.Ha megnő akkor lehet hogy bántani fogja......


Nálunk egy óriásuszkár játszik együtt 3 macskával, szóval fura..

2012. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!