Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány macskát lehet otthon...

Hány macskát lehet otthon tartani? Mennyi az, ami még egészséges mennyiség?

Figyelt kérdés

Van már 3 cicám otthon (mind a három utcáról mentett, vagy alapítványtól örökbe fogadott; egy 10 éves, egy 2,5 éves, és egy 8 hónapos, mindhárom ivartalanítva lett, miután hozzám került), de most, hogy sajnos itt van a kiscica szezon, megint van egy csomó árva, gazdi kereső macsek, és a szívem szakad meg értük.

Viszont nem akarom azt a hibát elkövetni, hogy "macskás néni" legyek, aki minden kis árvát összegyűjt, és a végén ő is ugyanolyan lesz, mint akiktől menteni szokták a cicákat.


Arra lennék kíváncsi, hogy kb hány macskát lehet még jó körülmények között, rendesen és egészséges állapotok között tartani, ami még nem túl sok, és nem ad okot az elkobzásra?



2012. máj. 15. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A saját 3 macskád épp elég. Mindig gondolni kell rá, hogy az ő helyzetük legyen stabil, bármi is történik veled, a világgal. Ha ezen felül segíteni szeretnél, akkor legyél ideiglenes befogadó valamelyik menhelynél vagy alapítványnál. Így segítesz az árvákon, de nem nő a létszám nálad, csak ideiglenesen, amíg gazdihoz kerülnek.
2012. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Attól függ. Hányan laktok együtt és mekkora a lakás?
2012. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a 3 még normálisnak mondható, szerintem még normálisan eltudod őket tartani jó körülmények között.
2012. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy megharagudj, de szerintem a három máris sok. Imádom a cicákat, nekem egy kandúr lakik velünk, és mindennap hoznék haza én is. Állj le!!! :-) Imádnivalóak, de komolyan, szerintem elég a három.
2012. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. :)

Igen, én is úgy érzem, hogy ez a jelenlegi 3 cicó bőven elég itthonra (amúgy kertes házban lakunk, de a cicák elsősorban benti lakók :)), viszont az ideiglenes befogadás jó ötlet, nagyon köszönöm a tippet! :D

Ezzel tényleg segíthetek is, de a saját cicáimat se fenyegetem azzal, hogy túl sok lesz a "rivális" idehaza. :)


Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 15. 10:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
en kettoben huztam meg a hatart magamnak, tehat van harom :) de ennel tobb biztos nem. kertes haz, de ennyi eleg.
2012. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lakás nagyságától is függ és ha elférnek és Téged nem zavar, hogy többen vannak, nincs gond. Arra figyelj, hogy macskánként legalább egy alomtálca jusson. Ez kb. meg is határozza a macskák maximális számát.
2012. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem négy cicám van. Én itt húztam meg a határt. Nálunk az egész család imádja a cicákat és mindenkinek jut egy esténként:))

Valóban át kell gondolni, hogy amennyit vállalsz, biztonsággal el tudd látni, oltatni, féregteleníteni, bolhátlanítani és ne adj Isten állatorvoshoz vinni, ha történik valamelyikükkel valami.

Továbbá elegendő helynek is lennie kell, hogy mindegyik ha kell, félre tudjon vonulni.

Nálunk nagy boldogságban élnek, mindegyiket másért imádjuk.

Láttunk már ennél több cicát is lakásban, akik szépen, tisztán voltak tartva, tehát nincs ezzel gond, ha úgy érzed, vállalni tudod.

Én sajnos nem lehetnék ideiglenes befogadó, nem kockáztathatom, hogy a sajátjaim elkapjanak valami betegséget. Neked is csak úgy ajánlom, ha el tudod őt teljesen különíteni, hogy egyáltalán ne érinkezzen a már meglévő cicáiddal. Mert nem éri meg minden áron...

2012. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

panelban: 14

házban: 25-30

2012. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!