Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lassan szülni fog a macskám,...

Lassan szülni fog a macskám, ez lesz a 3. ellése? Kb hány kölyökre számíthatok?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert az első ellése nagyon nehéz volt, 2 kiscica halva is született sajnos, és a másik 3 közül is elpusztult egy kölyök. A második szülése már könnyebben ment, de akkor összesen csak 2 kölyköt szült, ami furcsa volt, mert elsőre ugye lett 5 kismacska... Most hány cicát várhatok szerintetek? És ha csinálok neki helyet, ahová szülhet, az jó? Vagy majd ő kiválasztja magának? Az első ellésnél csináltam, akkor nem ment bele. A másodiknál nem, de akkor meg össze-vissza mászkált, meg nyervogott, és két különböző helyre szülte a két kölykét. Azért kérdem, hogy melyik lenne jobb?

2012. máj. 15. 16:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és sima házi macska amúgy, ha esetleg a fajtája befolyásolja a kölykök számát. Nem tudom, házi macskánál mennyi szokott lenni átlagosan egy alom. Vagy ez mindig változó?
2012. máj. 15. 17:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ivartalanítás lenne a legjobb.

Elsőre gondolom túl fiatal volt a vemhesüléshez és az elléshez,akkor gyakran elpusztulnak a kölykök.

ha oltatlan akkor fertőzések is vezetnek elhaláshoz, akár minegyik embrió elhalhat fertőzéstől

2012. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez után az alom után majd el is visszük ivartalanítani, de eddig nem volt rá pénz, meg azt hallottuk, hogy jót tesz neki egészségügyileg, ha legalább egyszer-kétszer szül... de a kölyköket nem nagyon tudjuk hová rakni, meg hát az első ellése nem is ment könnyen, szóval nem igazán vagyok biztos benne, hogy tényleg olyan jó ötlet ez... azt se tudom, ki találta ki. :S

Mindegy, gondoltuk, baja nem lesz tőle, ha legalább egyszer vannak kicsik, de hát olyan nehezen szült meg elsőre, hogy szerintem tök hülyeség, aki ezt kitalálta, hogy legalább egy ellés kell. Szóval mondtam is, hogy ezután az alom után rögtön visszük is, nem kell neki több szenvedés.

2012. máj. 15. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem kell egy se, sőt igy már az emlőrák ellen nem véd az ivartalanítás.

ezek szerint oltatlan is, akkor azért a kevés kölyök

2012. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, oltani vittük még kicsi korában, kapott valamilyen kombinált oltást, meg kapott féreghajtót is akkor. De azóta nem nagyon voltunk vele orvosnál, mert sose volt beteg.
2012. máj. 15. 17:29
 6/7 Vicuska87 ***** válasza:

Háát gratulálok!

Ki volt az az agyszülött barbár, aki azt mondta hogy a macskának jót tesz egy-két szülés! Megszüleszteném én őt!


Az előző alommal sem tudtatok mit csinálni. Akkor kérlek ivartalanítsátok szegény cicust!

Jó gondolat, hogy ez után az alom után ivartalaníttatjátok!

2012. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden évben kell oltatni, különben elvész a védettsége. Ez azért baj, mert rengeteg fertőző és halálos betegségük van a macskáknak, ezek mindegyikére nincs is oltás. Amire van, arra viszont muszáj áldozni. Pláne, ha kölykei voltak+lesznek, mert a kölykök oltatlan mamától eléggé halálra ítéltek.
2012. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!