Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes kiscicák árván maradta...

3 hetes kiscicák árván maradtak, nem fogadják el a tejpótlót cumisüvegből! Mi tegyek?

Figyelt kérdés
3 kiscicám van,tejpótló szerrel próbálom etetni őket ,de kapálóznak,ellenkeznek amint a cumit a szájukhoz nyomom.Muszáj valahogy beléjük tuszkolni az ételt,de biztos van ennek valami jobb módja.Ötleteket kérnék,hogy hogyan tudnám rávenni őket,hogy egyenek! Lehet,hogy nem ízlik nekik a tejpótló,adjak nekik valami mást? Még egy kérdés, pisiltetni tudom őket,de 3 napja nincs székletük,ez normális? Mit tegyek, hogy kakilni is tudjanak? (masszírozom a pocijukat) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 16. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értek a cicákhoz, de ha esetleg tudnál kecsketejet venni, vagy ha vidéki vagy, valami ismerőstől szerezni, azt lehet jobban elfogadnák, nálunk a kisbirkától kezdve minden, amit anyuka nem fogadott el, kecsketejen nőtt fel, és hát szépen kikerekedtek, úgyhogy segít a fejlődésben:) Úgy itasd meg őket, hogy kétoldalt megnyomod óvatosan a száját, és úgy kinyitja, és beteszed a cumit... Lehet azért nincs székletük, mert nem nagyon esznek.


És még egy tipp, de inkább nézz utána, mert lehet hülyeséget mondok, és nem szabad, de ha lehet, akkor esetleg zselés (mondjuk alutasakos) cicakaját adhatnál nekik, hátha ennék már. De mondom, nézz utána, kérdezősködj, mert lehet kicsik még hozzá...

2012. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem elég a hasukat masszírozni, a feneküket kell vattával törölgetni, az anyjuk is ott ingerli őket, attól kakilnak.

Háromhetes cicákat már nem muszáj tejpótlóval etetni, próbálkozhatsz bármivel, amit nem kell rágni (májkrém, tejföl, villával szétnyomott, szaftosabb macskakonzerv). Nekünk egyszer elcsavargott az anyacica, csak késő este jött haza, a kicsik (szintén 3 hetesek voltak) már visítottak az éhségtől, és boldogan nyalogatták az ujjamról a májkrémet.

2012. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkozok mindennel, legközelebb akkor adok nekik valami pépeset,hátha. Szoktam a feneküket is masszírozni,de semmi.
2012. máj. 16. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Cumisüveg nekem sem vált be, kérj a gyógyszertárban kicsi, 3ml-es fecskendőt, arra rákapnak. Sok sikert és minden tiszteletem a tied! Mivel keveset esznek (mert ugye nem fogadják el a kaját), lehet, h mindent feldolgoznak, ill a pisivel távozik egy kicsi kaki is, erre egy doki tud biztos választ. Ha segítségre van szükséged, állatvédők ill -orvosok segítenek, több a tapasztalat.
2012. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell venned semmit havan otthol orr csepegtető vagy fülcsepegtető. Szépen alaposan kifertőtleníted és jól átöblögeted! Majd ha kész atejpótló a kicsi üvegbe raksz és azzal eteted a kiscicákat! Én így kiskutyákat neveltem fel! Nekem bevált :) Én is vettem a patikába azt a gumicumit amivel állatokat lehet etetni de nem vált be! =/
2012. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Úgy gondolom,egyre jobban haladunk,már kezdenek rájönni,hogy a cumisüvegből jön a kaja,ez van sajnos ezt kell szeretni. Szerintem pár etetés múlva még jobb lesz. :) Ma az egyikük még egy kis kakit is produkált, úgyhogy bízom benne, hogy van esélyük.
2012. máj. 17. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!