Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk iszonyatosan...

A macskánk iszonyatosan akaratos, és hisztis. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
9 hónapos nőstényről van szó, majd nyáron lesz ivartalanítva. A barátom rontotta el, pedig figyelmeztettem, hogy nem lesz jó vége. Neki ez az első macskája, így csak elment a füle mellett, amit mondtam. Amikor a cica nyávogott egyet, hogy ő éhes, párom szinte repülve odarohant a hűtőhöz, és már adta neki a kaját. Amikor őnagysága úgy gondolta, hogy bejönne a házba, nyekkentett egyet, és már nyílt is az ajtó, engedte be a macskát. Most már odáig fajult a dolog, hogy ha nem kap azonnal enni a macska, akkor képes fél órán keresztül az ajtó előtt üvölteni, mint akit kínoznak, az éjszaka kellős közepén. Télen benti macska volt, de most már kint van, végül is ezt is ő követelte ki. Amikor megunta, hogy bent van, leül az ajtó elé, és üvölt. Én vagyok itthon a macskával egész nap, mert megszűnt az állásom, és még nem találtam. Engem kiborít. Akaratos, erőszakos macska, képes megharapni, ha nem az van, amit ő akar. Nekem nagyon elegem van belőle, pedig szeretem. Már a párom is belátta, hogy elcseszte a macskát, a kérdés az, hogyan változtassak rajta. Az nem jó, hogy hagyom, had nyávogjon, majd megunja. Egyszer iszonyat beteg voltam, hánytam, hasmenésem volt, szó szerint zöld voltam, képtelen voltam kikelni az ágyból. A poharat alig bírtam megtartani. Nem hazudok, a macska 2 órán keresztül üvöltött az ajtó előtt, és 2 óra után azért hagyta abba, mert hazajött a párom. A másik fele, hogy rengeteget eszik, nem férges, nem is hasas, voltunk vele dokinál. Megőrjít! Mit kezdjek vele?
2012. máj. 17. 14:18
 1/7 auditek válasza:
Ne mindig add meg azt amit akar.
2012. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kitartó, írtam is, képes órákon keresztül követelőzni. Hosszú távon ez azért idegesítő. Tudom, hogy nem a macska a hibás.
2012. máj. 17. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:
A ki-be járkáláshoz macskaajtót nem tudnátok beszerelni? Egy gonddal kevesebb lenne. Az átneveléshez minél hamarabb neki kéne állni, mert így meg fogtok zakkanni tőle. Vezessetek be rendszeres időpontot az etetésre, amit ha törik, ha szakad, tartsatok be. Néhány hétig így is küzdeni fog, de következetességgel sokat el lehet érni náluk. Írod, hogy sokat eszik: hiszen még kamasz, most fejlődik. Nem tudom, mivel etetitek? Az alutasakos és hasonlók semmit sem érnek, tele vannak szójával és a fele folyadék. Látszik a széklet mennyiségéből is, hogy szinte mind kijön. Nekem 2 cicám van, a csirkésnél veszek pulykanyesedéket, ez színhús, ami a feldolgozásnál leesik. Apróra vágva kb. 10 dkg-s adagokban lefagyasztom, este előveszem, reggelre pont jó a hőmérséklete. Elosztom nekik. Napközben állandóan van kinn száraztáp, közepes minőséget veszek. Este pedig egy kisdoboz konzervet felezek el.
2012. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy fejlődik, de sok macskám volt már, és egyik sem evett ennyit. Whiskas szárazat kap, és szoktam neki rizst főzni, és csirkeaprólékot főzök neki. Ezt összekeverem. Ezeket kapja minden nap felváltva, és párom pl szokott venni neki néha whiskas macskatejet is. Konzervet ritkán kap, pont amiatt, amit te is írtál. Az a baj a macskaajtóval, hogy albérletben lakunk, és a tulaj nem enged semmi változtatást. De tényleg semmit! :( Én próbálom betartani az időt, de ő félóránként enne, ami azért anyagilag is megterhelő. Köszönöm a válaszod!
2012. máj. 17. 15:59
 5/7 anonim ***** válasza:
A húgomnak volt egy hasonló feneketlen bendőjű macskája. Megpróbálták, hogy annyit adtak neki, mint a másiknak, tudod mit csinált? Kirágta a papírzsákot, amiben a szárazkenyeret gyűjtötték :)) és azt rágcsálta :))
2012. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:D:D:D:D Atya ég. :) Remélem a miénk idáig nem jut el! :D
2012. máj. 17. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:

"majd nyáron lesz ivartalanítva"


gondolom azóta is halasztgatjátok...

2014. nov. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!