Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Véleményt várok olyanoktól,...

Véleményt várok olyanoktól, akiknek "egygazdás" a cicája. Nektek is van ilyen cicátok? Nem találjátok furcsának?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a cicám, én neveltem fel 4 htes korától. Együtt alszunk, hozzámbújik, reggel nagyon kedvesen ébresztget, leginkább úgy érzi magát biztonságban, ha mellettem van. Ellenben senkivel sem barátkozik, más nem simogathathatja meg, még a párom sem, aki pedig sűrűn jár hozzám. Sőt, egyszer még rá is fújt. Szerintem ritka az ilyen viselkedésű cica, gondolom, ez összefügghet a korai elválasztással.
2009. jún. 27. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen cicám.A dolog pikantériája hogy az állatorvosnál láttuk meg,lelenc volt,és a párom hozta el saját magának.A cica másként döntött anyás lett.Állandoan a nyakamba log,szeretget,puszit ad,zabálni valo.Sokszor ugy hivom hogy "kéjenc kullancs"
2009. jún. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a szomszéd anyamacska hozott ide 4 kölyköt 3 évvel ezelőtt, mert otthon új kutya volt, és nem vitte haza őket. Kettő sajnos elpusztult macskanáthában, de a két lány cica megmaradt nekünk. Először nagyon félősek voltak, vadak, aztán persze etettük őket, megszelídültek. Az egyik nagyon hízelgős volt (azóta sajnos ő is elpusztult), lehetett dajkálni, meg minden, a másik viszont (ő még mindig megvan) nem szereti, ha felveszik. Örül nekem ha kimegyek, dörgölőzik a lábamhoz, hanyatt dobja magát, hogy simogassam, de ha idegent lát már pucol is el. Fél mindenkitől, rajtam kívül a húgom tudja megsimogatni egyedül. Főleg a gyerekeket marhára nem csípi. Pedig ő nem volt korán elválasztva. Az anyja választotta el magától, mikor már nagy volt. Csináltam egy tesztet. ami a cica személyiségére vonatkozott, az jött ki, hogy életművész típus. Biztos azért ilyen! Nem bírja a nyilvánosságot! :) :D
2009. jún. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 éves múlt a cica, én neveltem, szeretgettem, beszéltem hozzá, sok mindent megengedtem neki. Ennek ellenére engem harap, apám alig foglalkozik vele, és őt szereti. Fiú cica. Úgyhogy nagyon jól esik, mit ne mondjak. Kicsit fura beütése van :)
2009. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az in Cicusom is ilyen. 6 hetesen találták kóborcicaként, most egy éves. 8 hets kora óta én nevelem. Egyedül élek, ritkán szoktam vendégeket hívni, így nem is ismert mást rajtam kívül. Ha jön a főbérlőm elbújik. A nővéremet szabályosan megtámadta a minap! De engem nagyon imád. :)
2009. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én cicusom is ugyanilyen.

Szerintem nem furcsa az ilyen viselkedés, téged tekint gazdinak és igen, a korai elválasztás is közrejátszik.

Örülj neki, én rendkívül büszke vagyok rá :)

2009. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem természetes, hogy a macska választ magának "gazdit".


Nekünk nem rég lett két cicánk, párom választotta az egyiket, én a másikat... nem telt bele 2-3 hét és a cicák egyszerűen gazdát váltottak, az enyém a páromat szereti, az övé, meg engem... :)... hát, így jártunk... :D


Persze most már teljesen elcsábított az amelyiket páromválasztotta... le nem mondanék róla... :)

2009. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azért tettem fel a kérdést, mert a páromat bántja, hogy pont az én cicám utálja őt, miközben minden más macsek kedveli őt. Pedig mondtam neki, hogy az enyém nem csak vele, hanem senki mással nem barátkozik.

Engem egyébként nem zavar, örülök, hogy engem szeret a cicus!

2009. jún. 28. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én macsekom is hasonló viselkedésű,bár őt a családtagok megsimogathatják de nem igazán örül neki,állandóan rajtam lóg,követ,túr-fúr,a kerítés tetején ülve vár ha jövök a melóból és már messziről nyávogva fut elém,érdekes..de én örülök neki,mert én is nagyon szeretem,egyébként fiú macska,van lány macskám is de az közel nincs ilyen kedves.
2009. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!