Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 12 napos kiscicák anyukája ma...

12 napos kiscicák anyukája ma reggelre meghalt (megmérgezték). Hogyan nevelhetnénk fel őket?

Figyelt kérdés

Cumisüvegből nem isznak meleg tejet, még a szemük is csak nyíladozik. 3 kiscicánk van, az anyukájuk egy este alatt elpusztult:( meleg vizes palackot tettem melléjük, be vannak bugyolálva, de félek nem maradnak meg mert nem fogadnak el semmit:(

segítsetek!


2012. máj. 18. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A cumisüveg valószínű nagy nekik, én szemcseppentővel, vagy fecskendővel próbálkoznék. És mindenképp elvinném őket állatorvoshoz egyrészt tanácsért, másrészt ha az anyjuk szervezetében már bent volt a méreg mikor utoljára szoptak akkor a tejen keresztül akár ők is megmérgeződhettek.
2012. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykék... :( meg szegény anyuka.. kicsit nedvesítsd be az ujjad és néha simogasd meg a pocakjukat meg a buksijukat óvatosan, ez az emésztést indítja be, lehet elzáródott nekik vagy tényleg ők is kaptak az anyagból és azonnal állatorvosra lenne szükségük. :(
2012. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fecskendővel próbálkozz, a patikában pár száz forintért kapsz néhány fecskendőt és úgy etethetitek őket. De mindenképpen kérd ki egy állatorvos tanácsát is, mert ő megmondja, hogy pontosan hány ml tejet / vagy esetleg tápszert adjatok nekik egy evésre, és naponta hányszor etessétek.
2012. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én egy kicsi üvegbe tettem szivacsdarabkát, azon keresztül ki tudták inni a tejet a kicsik.
2012. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Barátnőmék cicatápszert adtak az 5 napos kiscicáknak (az anyjukat elütötte egy autó), lehet, hogy a tápszeres dobozban van is hozzá vmi, amivel tudod szopiztatni őket. A hastól lefele kezdd el törölgetni őket nedves vattával, ez beindítja pisit/kakit, az anyukájuk is így segít nekik (nyalogatja őket).

Remélem megmaradnak! Kb. 3 óránként esznek az ilyen pici cicák.

2012. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat! a pocijukat már simiztem finoman, a tejet is már lenyalogatják a szájukról. Olyan picik, félek lesz valami bajuk:( Orvoshoz megpróbálom elvinni őket.
2012. máj. 18. 09:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehetőleg ne tehéntejet adj nekik! Orvos szerintem nagyjából felesleges,(ha méreg bejutott, ilyen picikkel már úgyse tud mit csinálni) 3 óránként etesd/pisiltesd őket. Próbáld szemcseppentővel, vagy fecskendővel és úgyis látod, mennyi esik jól nekik. Esetleg inkább gyakrabban etetgesd őket.
2012. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vicuska87 ***** válasza:
Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön, patikába van szemcseppentő pipetta, vagy fecskendő, egyik sem drága.
2012. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kicsiket pedig majd semmiképp ne engedd ki, nehogy úgy járjanak, mint szegény anyjuk!
2012. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:

Ha a méreg patkányméreg volt, akkor az orvos az életüket mentheti meg. Ezek a mérgek lassan hatnak, és K vitamin injekcióval megelőzhető a kártételük. A patkányméreg belső vérzést okoz, de csak jóval az elfogyasztása után, tehát ha most tünetmentesek is, attól még simán benne lehet a picik szervezetében.

A laktózmentes tej a legkönnyebben beszerezhető pótkaja, nagyobb élelmiszerboltokban kapható.

2012. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!