Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja van a cicámnak?

Mi baja van a cicámnak?

Figyelt kérdés

A 11 hónapos brit rövidszőrű cicám (a neve Mircy) az elmúlt időkben nagyon furcsán viselkedik. Az egyik legrémisztőbb az, hogy nincs félelemérzete. Valamelyik nap kiment az útra, és amikor jött egy kocsi, meg se moccant. Ott ült és semmi hajlamot nem mutatott arra, hogy elfusson!! Ma pedig utánamjött egy olyan ház elé, ahol a kertben kutya is van (bichon bolognese). Én ott álltam a kerítés előtt és simogattam a kutyát, Mircy meg odajött hozzám, és elkezdedd bújni. Aztán meg odament a kutyához is és minden indíték nélkül elkezdett rá puffogni. A biciklitől sem ijed meg, néha észre sem veszem, és egyik nap véletlenül majdnem nekimentem. Ő meg nem is gondolt arra, hogy el kéne futni, vagy félre kéne állni. Olyan komolyan mintha öngyilkos akarna lenni!! Lehetséges ez?

Esténként átjön a hátsó udvarba és az ablakpárkányon nyávog késő este, és kora hajnal is!! És nem azért mert éhes lenne, mert ezt csinálja evés után is. Ha kimegyek hozzá, úgy bújik mintha évek óta nem látott volna. Nemrég vettem neki egy speciális fésüt azzal ápolgatom a szőrét. Tegnap pedig amikor fésülni akartam, elkezdett puffogni. Egyébként nagyon barátságos, nemcsak hozzám, de általában mindenkihez kedves és nyilt, de macskákkal nagyon antiszociális. A legutóbb hozzánk került 9 hetes perzsa cicát is úgy megverte, olyan volt mintha meg akarná ölni. Legutóbb pedig egy hatkilós kandúrnak ugrott neki (puffogott és csapkodott). Azt mondta a kandúr gazdája, hogy csak játszanak, de nekem ez egy kicsit durvábbnak tűnt!

Ami még furcsa, van egy olyan szokása, hogy megy utánunk három lépést, aztán ledobja magát a földre és vergődni kezd, és ezt csinálja folyton.

Mi lehet a baja?

Kérlek segítsetek!!!


2009. jún. 27. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyegdül az aggasztó tünet hogy nincs féelemeérzete. A többi teljesen normálisnak tűnik egy macskánál.

De az hogy nem ilyed el egy autótól, nayon fura, és veszélyes is lehet. Rendben van a hallása?

2009. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen én is a hallására akartam kitérni. ha hempereg a földön, biztosan viszket valahol. én a leírottakból vagy hormonális zavarra, de inkább bolhásságra, kullancsfertőzésre tippeleg, ezért puffog, ha meg akarod fésülni. szerintem gyenge hallású és bolhás egyben... szegény. de vidd el állatorvoshoz, hátha a többet/mást mond.
2009. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A hallása rendben, de tényleg lehet hogy bolhás, mert rengeteget vakarózik. Egy hete vettem neki egy rovarirtó nyakörvet, de tényleg az állatorvos lenne a legbiztosabb!

Köszönöm szépen a segítséget!

2009. jún. 27. 20:55
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja és még valami ami fontos lehet esetleg: említettem hogy nemrég hozzánk került egy 9 hetes kiscica. Miután megbarátkoztak egymással, a kicsi szopni kezdett, mert az én cicám nemrég elvetélt, az anyatej viszont már megtermelődött.

Van még valami ami aggasztó volt. Ez még télen történt de akkor még nem gondoltam rá, hogy ez nem normális dolog: Mircy bement egy olyan kertbe ahol egy 45 kilós berni pásztorkutya őrizte a házat, látta hogy ott a kutya, még ugatott is, de egyszerűen nem érdekelte. Aztán a kutyus elindult felé, és a macsek hihetetlen agresszíven puffogva elkezdte csapkodni a kutyát. Ez a reakció önmagában lehet, hogy természetes, de az hogy nem kerüli el azokat a kerteket, ahol kutya is van, ráadásul ekkora...Az volt a szerencse, hogy az a kutya nem volt szocializálva emberekhez, ezért félt tőlem és mivel végig a kerítésnél maradtam, nem mert egészen közel jönni, a macska ugyanis közvetlenül a kerítés mellett volt. Aztán a végén sikerült kiszabadítanunk, de ez ijesztő volt. a másik eset pedig: egyszer amikor elmentem sétálgatni a környéken, jött velem Mircy is. Kint sétáltattak egy spánielt póráz nélkül, és amikor meglátott, rohant azonnal felém, angyon barátságos volt. A macska pedig nemhogy menekült volna...ottmaradt, felpúposította a hátát és puffogni kezdett a kutyára, aztán oda is csapott! Pedig nyíilt utcán történt, a kutya pedig még vagy 20 méterre volt eleinte, én próbáltam rávenni a cicát, hogy másszon fel egy fára, de nem..Mintha hiányozna belőle a kutyáktól való tartózkodás és félelem!!!De ez szerencsére már javult, legutóbb két kis terrier felkergette egy 10 méter magas fa tetejére!

2009. jún. 27. 21:09
 5/8 A kérdező kommentje:
És az nem lehet hogy magatartászavaros??
2009. jún. 28. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy depis egy kicsit és több simogatást, szeretgetést igényelne?

Egyébként egy állatorvos mindenképpen többet tudna mondani, mint mi.

2009. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tényleg, a simogatás!

Én minden nap kimegyek hozzá, hogy egy kicsit simogassam, megvakargatom a fejét, megfésülöm, de lehet, hogy ez nem elég neki. Talán azért mert ahonnan hoztuk, ott lakásban volt, 2 cicával és egy kutyussal élt együtt akikkel játszhatott, és a gazdái is többet tudtak vele foglalkozni. Nálunk kertben lakik, mivel a családban kisbaba is van, és ezért sajnos nem jöhet be a lakásba.

2009. jún. 30. 11:36
 8/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően sokat beteg, szinte mindig van valami baja:-(
2009. jún. 30. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!