Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Feljelenthetem ezért?

Feljelenthetem ezért?

Figyelt kérdés
Ismerek egy embert aki ketrecben tartja a „tenyészmacskáit”. Az anyacicát 200.000-ért vette annó egy tenyésztőtöl. Úgy hallottam hogy egy elég ismert, lelkiismeretes tenyésztőtöl van, így nem is értem hogy adhatott macskát egy ilyen embernek pláne tenyésztésre…mind1. Szóval azóta már volt több alma, az egyikből megtartott egy nőstényt, így most ez a 2 macska van ugyanabban a ketrecben, plusz a kicsik, ami fejenként rendszerint 4-6 dbot jelent (ez egy olyan kicsi helyen nagyon sok szerintem, nem biztosít számukra elég teret.) A kicsik ahogy ő fogalmaz „mennek piacra” 30.000 forintért fejenként. Nem tudom tehetnék-e ez ellen valamit, mert az az igazság más szempontból nem mondhatnám hogy rosszul bánik velük (van törzskönyve az összes kismacskának, Royal Canin-en élnek, friss alom, összes oltás) szóval értitek minden de akkor is azt gondolom kínzás ennyi macskát egy kicsi ablak nélküli ketrecben tartani, soha nem engedi ki őket, amúgy sem hiszem hogy jól szocializált macskák lehetnének, mert a pasas nem foglalkozik velük (addig látják amíg bemegy enni adni). Kérdeztem tőle miért nem a lakásba tartja őket, azt mondta azért mert állat lakásba nem való, az udvarra meg nem meri kiengedni mert hülyét kapna ha látná futni a 200.000 forintját (szó szeirnt ezt mondta)… Úgy tudom van valami törvény erről hogy minimum mennyi teret kell biztosítani egy macska számára. Ezért lehet feljelentést tenni vagy nem számít állatkínzásnak?
2012. máj. 18. 18:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja igen azt kifelejtettem hogy régebben több kutyafajta "tenyésztésébe" is belefogott, de csökkent az értékük ezért váltott át erre.
2012. máj. 18. 18:35
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Természetessen feljelentheted
2012. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Rossz szomszédság---török átok!!
2012. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem számít kínzásnak. R.ohadék, egy állat nem pénztárca, amit csak leteszel és ott marad.
2012. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Persze. És légy szíves, jelentsd fel az összes állatmenhelyt is. Ahonnan elhoztuk a cicánk, ott is külön kis ketrecekbe voltak bezárva, senki nem játszott velük, ráadásul nem is royal caninnal tömték őket, hanem tescos lejáró kajákkal.


Mekkora az a ketrec? És meddig vannak benne? Egy kismacskának hetekig nincs szüksége semmi térre, hiszen csak fekszik, aztán kúszik, ha utána hamar eladja őket, és nem 10 kifejlett macska van egy 0.5 m2-es ketrecben, akkor azért ez messze van az állatkínzástól.

2012. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
ha te így álsz hozzá előző kommentelő akkor te is egy kinzó lehetsz... Ott a menhelyen befogadják az állatokat és ott nem a pénzért megy a dolog.De ez az ember tényleg szemét a kismacskáknak akkor is valami rögzülhet maradandó dolog hogy olyan helyen nőttek fel.És a felnőtt macskának akkor is nagyon rossz! Főleg ha egy nagyon híres fajta ha 200.000.- Na szóval szerintem jelentsd fel lehet elkobozzák és egy jó szerető családba fog kerülni lehet akár hozzád is ha kell:))
2012. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyesmit én is láttam már tenyésztőnél :( Ráadásul Európa győztes macska volt az egyikük, és a többi is mind kiállításokon szereplő cica ... persze ott nem látják, hogy otthon hogy vannak tartva a macskák. Elszomorító :|
2012. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok tenyésztőnél tapasztaltam azt, hogy a cicák szintén nem a házban és nem a kertben éltek. De ott volt nekik kifutó építve egy kis házikóval, így volt kinti-terük és benti terük is.


Az éppen szülő cicákat egy kb olyan kicsi ketrecbe dugta ő is őket, mint például egy wc fülke a tescoban.

Hogy kínzás-e.?


Ha azt veszed, nem is biztos, hogy mindig ketrecben vannak, hiszen ha éppen nem látod őket, akkor lehet néha kiengedi vagy nem tudom.


Meg ha van törzskönyve a kicsiknek és a nagynak akkor mehetnek hozzá látogatóba szúrópróba szerűen a MMME, akik azt nézik hogy megfelelően tartja őket.

2012. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szülő macska ketrecbe dugása nem kínzás. Amúgy se menne sehova. Nem tudom, szült-e közületek valaki, de akkor ő tudja, hogy szülés után az ember nem ugrál, csak fekszik, mert megviseli a szervezetet. Na a macskánál dettó. Úgyis csak a kiscicái mellett feküdne :)
2012. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!