Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség a házi cica és...

Mi a különbség a házi cica és a britt rövidszőrű között?

Figyelt kérdés
kaptam két kis cicát kb 4 hetesek lehetnek még most kezdenek enni egy fekete és egy füst színű csikos (wiskas) a füstszínünek szép kerek a feje de szuka lehet h keverék?
2012. máj. 20. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A házi cica nyávog(miáu) a brit meg ugat(wauwau).
2012. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mások az arányaik. Igazából a házi cicák között is lehet olyan, amelyik nagyon hasonlít britre.

A fajtaleírás szerint a britek zömökebbek, jellegzetesen kerek a fejük. Jellegzetessége még az izmos testfelépítés, széles mellkas, erős, egyenes hát, a vastag, végén lekerekített farok, rövid és egyenes orrvonal, és viszonylag rövid lábak. A jellegzetesen gömbölyű fejformához széles koponya is jár, nagy, kerek szemei távol helyezkednek el, kicsi, kerek végű fülei pedig távol ülnek egymástól.


Összességében, ha a cicáidnak nincs törzskönyve, akkor keveréknek számítanak. De lehet hogy felnőttnek hasonlítani fog az egyik a britre. Szóval azt mondasz rá, amit akarsz, ha hasonlít. ha azt mondod az ismerősöknek hogy brit, nem fognak kötözködni úgysem. Kölyök cicából még sok minden lehet, sokat fog még alakulni.


Azt ugye tudod, hogy 4 hetesen még nagyon korai, hogy nálad legyenek azok a kiscicák? A laikusok is legkorábban 6 hetesen adják őket oda, és még az is rettenetesen korai. Minimum 8-10 hetes korig kellene ideálisan az anyjukkal maradniuk. Szóval nagyon vigyázz rájuk, mert az is lehet, hogy betegesebbek lesznek az átlagnál.

2012. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 macskám van.Az egyik egy britt rövid szőrű a másik egy házi macska.A házi macska barátságosabb de a britt az meg ideges,feszült,támadó.xd mind a kettőt szeretem csak a britt r. szőrűt az csak akkor lehet megsimizni mikor odamegy hozzád és dorombol.A házi macskát meg alvás közben is az öledbe veheted annyira nem csinál semmit..
2012. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én brit cicám nagyon imádja, ha szeretgetik, szóval ez nem jellemző a fajtára a mit írtál, bocsi. Az igaz, hogy önálló állat, de nem idegbeteg. Amúgy a brit sokkal zömökebb jószág, nagyobb darab, és nagy, kerek feje van (ha jól táplált). Bár kiskorukban ezek még nem jellemzőek.
2012. aug. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!