Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki milyen húst főz és hogyan...

Ki milyen húst főz és hogyan a cicájának?

Figyelt kérdés
Most lesz először cicám, a mostani gazdija hússal és száraz táppal eteti őket, de még nem beszéltük meg, hogy hogyan készíti a kajájukat, így gondoltam felteszem itt ezt a kérdést addig is. Alutasakosok kizárva:)
2012. máj. 21. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem főzöm, hanem lefagyasztom. Sokkal jobben szeretik így és a tápértéke is magsabb marad.

3 heti adag két cicának: 20 dkg csirkezuza, 20 dkg csirkeszív, 30 dkg csirke vagy pulykamell filé (amelyik épp olcsóbb), 10 dkg csirkemáj. Felvágom apróra, jól összekeverem, kis adagokban lefagyasztom és minden nap kiolvasztok egyet. Meglepően kevés belőle nekik egy étkezésre, nem is gondolnád.

Ezt esténként kapják, reggelente Royal Canin száraztápot teszek ki nekik.

2012. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is nyershússal etetek. A csirkésnél veszek pulykanyesedéket, ez színhús, ami a feldolgozásnál leesik. Apróra vágva, kb. 10 dkg-s adagokban lefagyasztom,este előveszem. 2 cica reggeli adagja. Főtten nem eszik meg. Napközben van kinn száraz, este pedig egy kis konzervet felezek el megint nekik. (Aldiban, Fressnapfban veszek kis aludobozost, nem azonos a tasakossal!)Időnként kapnak csirkemájat, halat is.
2012. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vicuska87 ***** válasza:

Az én cicám, főve nem eszi a husit!

Nyersen szoktam neki én is adni, pulykamellet, lefagyasztom, kis adagban, és amikor kell, kiveszem.

2012. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekes hogy nem főzi eddig senki, lehet én is félre értettem csak valamit. A tenyésztő még nem írta le hogy mivel és hogy eteti csak annyit hogy egész nap előttük van a táp és reggel, este húst ad. Mondjuk nem mondta hogy főzi vagy nem, lehet én értettem csak félre és ő sem főzi:) Azért köszönöm
2012. máj. 21. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha megeszi főzve, add úgy, de enyémek nem eszik úgy. Állatorvossal értekeztem, nem volt ellenvetése, csak mondta, hogy pár napig mélyfagyasztani kell etetés előtt, hogy az esetleges bacik megdögöljenek :) És amiatt is adom a nyershúst, mert ezerféle konzervet próbáltam, az 1/3-át mindig ki kellett dobni, mert nem ették meg.
2012. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem mindaddig megették főzve, amíg nem kaptak egyszer nyersen. Azóta a főtthúst otthagyják. De sok ismerősöm van aki főtthússal etet, és szeretik a cicáik.

2012. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is fagyasztom a nyers hús a jó hús ;) 2 nap fagyasztás és fertőtlenítés megoldva, bár lehet h nem eszi meg nyersen, ezt ki kell próbálni. Ha nem eszi meg főzd. De csak marhát v csirkét adj neki, disznót NE! Van benne kórokozó ami a macskákra halálos lehet
2012. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vannak esetleg direkt ilyen fagyasztásra kis tálkáitok, vagy lehet kapni? Vagy csak zacsikba töltitek?
2012. máj. 22. 11:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem vannak kis alutálkák, amiben előtte konzerv volt, 100 g-os, pont jó. De rakhatod pl. tejfölös vagy joghurtos pohárba is. Ezek az adagolás miatt jók, nem kell méregetni külön.
2012. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elég sok helyen olvastam hogy nem szabad nyers húst adni, májat, zuzát, szívet főleg nem. Mert hogy ilyen meg olyan betegségeik lehetnek. Megvan a cicám, csak úgy falja a húst amit elé teszek. Gazdijának is írtam, hogy mit gondol ezekről a negatív dolgokról, de még nem válaszolt. Akik fagyasszátok a húst, ti mielőtt a cicának adjátok melegítetek egyet rajta a mikróban vagy hűtő hidegségűt adtok neki?
2012. jún. 19. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!