Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan nyakorv macskaknak,...

Van olyan nyakorv macskaknak, ami _kullancsok_ ellen ved?

Figyelt kérdés

Kinti cica, bolha 3 ev alatt sosem volt benne, kullancsot viszont gyakran osszeszed. En nem tudom neki kiszedni (felek, hogy beleszakad, vagy valami), mindig megvarom apukamat, es o elintezi, de kozben furdal a lelkiismeret, hogy orakig bennehagyom. Sokszor maganak kiszedi, de ilyenkor is aggodom, nem lesz-e baja. Szoval valami hatekony vedelem kellene kullancsok ellen, tudnatok segiteni?


(Egyszer lattam egy olyan sprayt az allatboltban, hogy ra kell fujni a kullancsra, es par perc hatoido mulva az "magatol" kijon belole. Akkor meg nem volt aktualis a problema, igy nem vettem, azota sem talalok ilyet. Hallott rola valaki?)


2009. jún. 28. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél neki inkább oldatot (spot-on), amit a nyakára kell cseppenteni, és 1 vagy 2 hónapig véd. Advantage, Frontline. De van persze nyakörv is, csak azt, ha kinti cica, lelophatják róla, vagy elhagyhatja. Bolfo márkanevű van cicáknak is. A 400 Ft-os, ami minden DM-ben, Rossmann-ban, Tescoban kapható, semmit sem ér.
2009. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bolhák ellen van nyakörv, rá van írva, hogy kullancs ellen is jó. 4 hónapra jó asszem. kb. 800 forint. Én is a kullancsok ellen veszem, bolha sosem volt a macskáimban (kintiek). Amikor rajtuk van a nyakörv, még egyszer sem volt bennük kullancs.
2009. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kullancs ameddig nem piszkáljuk nem engedi be a mérgét. Advantix, Frontline ezek nagyok jó cseppek ami hatékony védelmet nyújt 1-2 hónapig. Nyakörvben ne a legolcsóbbat válaszd mert az semmit sem használ. Macskáknak is van Kiltix nyakörv ami 7 hónapos védelmet biztosít bolha és kullancs ellen. Inkább válaszd a drágábbat mert az jobb mint az olcsóbb. Persze lehetnek kivételek. De a kutyámnál 100%-san bevált a Kiltix. Amíg nem volt rajta 4 kullancsunk volt és pár bolhánk. Pedig ő szobakutya. De a séták alkalmával összeszedte. Vettünk 400 Ft-os nyakörvet ugyanúgy belement nem használt. Aztán megvettük 4000Ft-ért a Kiltixet és ez már bizonyítottan hatékony védelmet produkált. Vegyél kullancs kiszedőt azzal könnyű kihúzni a kullancsot. Pár száz forint egy ilyen csipesz.
2009. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A patikában 1550 forint a kullancskiszedő csipesz. Nekünk is azt mondták, hogy pár száz, aztán után utána meg csak néztük a blokkot...
2009. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Freesnapf vagy ilyen üzletekbe 200 Ft-ért megvettük...persze h a patikába drágább
2009. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Bolhaírtó/kullancsírtó nyakörvet EL KELL FELEJTENI


A mi cicán ettől lett beteg, az állatorvos mondta hogy semmit nem ér, csak nagy business. A macska csak szenved tőle, felakadhat stb stb.. Semmit nem ér.

2010. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!