Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ahogy hozzánk kerül mikor...

Ahogy hozzánk kerül mikor lehet majd ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Márciusban született hím cicáról van szó. Június vége fele szeretnénk elhozni. Eddig kerti maccs volt, most lakásban fog élni.


Azt lenne a kérdésem, hogy miután elhoztuk, mikor célszerű ivartalanítani? Így is elég stressz neki, hogy elszakad a testvérétől (a mama sajnos eltűnt) és az előző családjától, az udvartól, szabad környezetből. Mennyit várjak vele?


Ugyan ez a kérdésem az oltásokkal kapcsolatban. Ezeket nem kapta meg kiskorában. Egyébként nagyon szép és egészséges is.


Ja és eddig whiskas-t kapott én acana-val szeretném etetni (ha ő is úgy akarja). Egyből kezdjem rászokatni (tudom, hogy nem egyből acana-t kell adni, hanem keverve, több whiskas, kevesebb acana és majd szépen felcserélni a mennyiségeket, ahogy telik az idő, hogy hozzászokjon a szervezete) vagy kapjon csak whiskas-t, amyg hozzá nem szokik az új környezethez?



2012. máj. 22. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a miénk kb 8 hónapos volt mikor ivartalanitottuk, mert azt mondta a doki, tul korán sem jó, mert visszamaradhat a fejlődésben.
2012. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
oltatni viszont aoznnal oltassátok be, anélkül elkaphat bármilyen betegséget. illetve azonnal féregtelenitsétek is, mert az visoznt az emberre is eléggé veszélyes dolog...
2012. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

oltani azonnal kezdjétek el,és mire vége az oltási programnak, már ivartalaníthatjátok is.

Sokat se jó várni,elkezd jelölni,hozzászokik...

2012. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy felelős és gondos gazdi! Köszi, visszaadod a hitemet az emberekben! :-) Féléves kora után vidd ivartalaníttatni, gyakorlatilag félévesen már lehet. Célszerű megelőzni az ivarérést.

El lehet kezdeni rögtön az oltási programot, a doki ezt úgyis elmondja. Macskáknál nem muszáj fokozatosan átszoktatni egyik tápról a másikra, lehet rögtön váltani is. Nekik nem olyan érzékeny a gyomruk, mint a kutyáknak. Én egyébként is váltogatom a tápokat, aminek ők is örülnek. :-) Mondjuk a kicsiknél még nem árt vigyázni, de a felnőttek konkrétan örülnek a változatos tápoknak.

2012. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen még a jelölgetés előtt szeretném ivartalanítani, hogy még csak ne is emlékezzen rá, mit tett :)


Köszönöm szépen.


Kb. mennyibe kerül ez az első nagy oltási program? Tudom,hogy mindenhol más, de kb 10.000-et eléri? Budapesti vagyok.

2012. máj. 22. 16:28
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Én arra gondoltam, hogy Acana (ezt sokan dicsérik, külföldi fórumokon is)és nyers husi néha (tudom disznót nem szabad), hogy mégse csak száraz tápot kapjon. Az alutasakosokban, konzverkben nem igazán bízok, bár biztos van köztük jók is, bevallom ezekre még nem kerestem rá.

2012. máj. 22. 16:38
 7/11 anonim ***** válasza:
12 hetes korában már lehet ivartalanítani!
2012. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk vagy konzervet kapnak a táp mellé vagy főtt csirkemellet. Az egyik idős cicám már nem tudja megemészteni a nyers csirkét. Konzervből gourmet-t kapnak. A dokim szerint az a nyalánkság, nincs nagy jelentősége. Az a fontos, hogy a száraztáp jó minőségű legyen.

Itt egy állatorvosi akciós oldal:

[link]

Nagyon megbízhatóak, állatvédők. Az oltás árát nem tudom, szerintem hívd fel őket.

2012. máj. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vigyázz a száraz táppal, ne az legyen a fő táplálékforrás, sajnos nagyon sok vesegondot okozhat. Ivartalanítással célszerű várni ivarérettség eléréséig. De ha viszed oltani, állatorvossal úgyis meg tudjátok beszélni.
2012. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy környéki vagy: [link]
2012. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!