Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cica ivartalanítása...

HJucus kérdése:

Nőstény cica ivartalanítása után hány nap után szedhetem ki a varratot?

Figyelt kérdés

16.-án lett műtve,ma egy hete!!Külföldön élek,a cica is itt van velem,de otthon lett műtve,így nekem kell majd kiszednem a varratot.A doki azt mondta,hogy egy hét és kiszedhetem,de gondoltam várok még vele,mert mindenhol azt olvasom,hogy 10 nap.Csak látom rajta,hogy már nagyon zavarja a gallér,ezért nem tudom mit tegyek.Szerintetek???

Amúgy a seb nagyon szép már!!!Mondjuk még attól is félek,hogy ha kiszedem a varratot,és lekerül a gallér,akkor leszedi valahogy a sebet és vérezni fog.

Előre is köszi a válaszokat!!:)



2012. máj. 23. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
10-12 nap után kell varratot szedni. Akkor már összeforrt a seb, nem tudja szétszedni. Nyalogatnia ilyenkor sem jó, mert begyulladhat tőle a seb és a gyulladt bőr könnyen fertőződhet a nyálában lévő baktériumokkal. Elég figyelni és rászólni ilyenkor. 1 hét után szerintem le lehet szedni a gallért. A varratokat jobb, ha doki szedi ki, mert sima ollóval te megsértheted, ráadásul tuti, hogy kapálózni fog közben. Vidd el dokihoz és mondd el, hogy máshol műtötték. Meg fogja érteni szerintem.
2012. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én bizony nem barkácsolnám a cicát otthon. Nem tudom hol élsz, de biztosan ott is van állatorvos. Nem fog megsértődni, hogy nem nála műttetted a macskádat, pár euróért/frankért/fontért kiszedi a varratokat, észreveszi, ha netán valami nem stimmel.
2012. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Németországban.Azt mondta az otthoni dokim,hogy semmi baj nem lesz,ha én veszem ki.Csak el kell vágni ollóval a csomóknál.Megmutatta részletesen,hogy hogyan..Ketten csináljuk majd,úgyhogy kapálózni sem tud majd.Szóval ettől nem félek.

Az a baj,hogy ha leszedem a gallért,akkor máris elkezdi tépni a varratot..hiába szólok rá.

2012. máj. 23. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Ott valami nincs rendben ha sebes a hasa!Nem egy cicám ivartalanították és soha nem volt seb.Szerintem konzultálj azzal az orvossal aki műtötte küld neki képet és mondja meg mit tegyél.
2012. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De fel lett vágva a hasa,így szerintem tök normális,hogy seb keletkezett a gyógyult felületen!!Vagy tévedek?!Más cicájánál se lett seb?
2012. máj. 23. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tépi, akkor vissza a gallért!
2012. máj. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!