Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap a cicánk?

Miért harap a cicánk?

Figyelt kérdés
3,5 hónapja van nálunk egy immár kb. 1 éves, mentett, ivartalanított "kislány" cica. Az első perctől kezdve jól érezte magát, nem nagyon szeret ölben lenni, de ez nem baj. A gondom az, hogy egyre jobban "harap". Egyszer csak megtámad, semmi előjáték. Sima, cirmos házi cica, habár nagyon szép, igencsak nagy cica, az álla alatti rész és a mancsai fehér.

2012. máj. 23. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak unatkozik és játszani akar.

Az én egyik cicám is csinálta, de csak addig, amíg egyedül volt.

2012. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én felnőtt cicám is harap néha, ha rájön a játszhatnék. Olyankor össze-vissza rohangál, ránk támad:P Ő is befogadott cica, pici korában találtuk. Kis korában durvábbajn harapott, most csak úgy hetente jön rá a játszás
2012. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanazért, amiért egy kutya is harapna: mert hagyod neki. Szintén mentett (ivartalanított, csajszi) cicánk van, pár hetesen került hozzánk nem túl jó állapotban. Egy ideig próbálkozott, de miután mindig ugyanazt a reakciót kapta (rácsaptam az orrára és hangosabban rászóltam, vagy "sziszegtem" - félig nyitott szájjal ki lehet adni a macskák fújásához hasonló hangot), abbahagyta, és azóta egyszer sem próbálkozott ilyesmivel. Kis (vagy épp nagy) kitartással meg lehet őket nevelni :)
2012. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Enyém is mentett, felnőtt cica. Mikor idekerült, ő is harapott, ráadásul úgy, hogy tekergett egyet-kettőt a bokám körül, aztán rábukott a lábfejemre és beleharapott. Nem volt fájdalmas, inkább baleset veszélyes, mert néha alig tudtam talpon maradni, nehogy őt letapossam. Megfogtam a nyakán a bőrt, két ujjal az orrára koppintottam és szigorúan rászóltam. Olyankor a kezem próbálta megharapni, de nem hagytam. Jó pár hét kellett, mire abbahagyta, ma már csak akkor próbálkozik, ha mérges valamiért, de csak finoman megfogja a kezem, nem harap bele. Egyébként ő sem ölbenülős, így fogadtam el.jó módszer még az is, ha összecsavart újsággal meglegyinted.
2012. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És miért jó, h bántalmazással leszoktatjátok arról, ami örömet okoz neki?
2012. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Mi cicáink is csinálják, ha játszani akarnak, addig amíg bírom a harapást meg a karmolást, játszom velük :D Gyakorta csinálják, h váratlanul, az ágy alól támadnak a lábra, de inkább vicces, mint ijesztő :D
2012. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neki örömöt okoz, de harapott már meg téged úgy istenigazából macska? Nem mondanám, hogy nevetőgörcsöt kaptam.
2012. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, harapott meg, azt nyílván nem kell hagyni, de mikor játszik, akkor tudja hol a határ.
2012. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a kérdésben nem a játékról van szó, hanem a konkrét harapásról. Azt pedig nem kell eltűrni. Le kell róla szoktatni, és kész, ez pedig nem bántalmazás.
2012. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
OK Értem én a válaszotokat, ill. véleményeteket. Én tettem fel rosszul a kérdést, tul.képp. azt szeretném kérdezni, hogy miként lehetne leszoktatni a harapásról? Nem ám úgy harap, h. kicsit megtámadja a lábam - ezzel semmi gond - hanem pl. éjszaka alszom és rendesen megtámad. Soha nem ütnék meg kézzel állatot - hisz azzal simogatom, mármint a kezemmel - de egyszerűen a kis "dög" megtámad. Ha nagyobb lenne, már nem lenne karom. Próbáltam megrázni kicsit a grabancánál és fújni rá - mint "anyukája" - akkor egy kicsit meglepődött, de utána megint megtámadt. Az összes kezem-lábam be kell tenni a takaró alá. Egyébként nagyon kedvelem Őt. Előzőleg 18 évig volt velem egy édes cica, aki jan. 30-án halt meg, és azt megelőzőleg is mindig volt cicám, úgyhogy van tapasztalatom cica-ügyben, de most ezzel kapcs. tehetetlennek érzem magam. Kicsi Mancsi most egyébiránt tök kinyúlva alszik a fotelben - a párom az ágyban - , lehet, hogy csak idő kérdése és OK lesz minden. Kösz mindenkinek a véleményét, válaszát, tapasztalatát és javaslatát:)
2012. máj. 26. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!