Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lelehetne szoktatni a cicámat...

Lelehetne szoktatni a cicámat a vadságról?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves házimacskám(ivartalanított hím),és nem engedi hogy az ölembe vegyem mert morogni kezd,és simogatni is csak olyankor lehet amikor jó kedve van.Dorombolni csak kaja elött szokott(reggeli,vacsi).Szokott olyat is csinálni hogy elkezdem simizni és akkor elkezdi nyalogatni a kezem és kb 15 mp múlva már harabdálja utána meg már egyre erősebben:(

Anyukám utálja mert amikor sétál vki elötte akkor megtámadja a lábad.Télen ez még nem volt gond hosszú gatyába de így nyáron már elég fájdalmas.

Egyszer volt olyan is hogy legugoltam (megakartam simizni)bevadult és elkezdett körülöttem körbe-körbe menni és közbe morgott.

Meglehetne valahogy szelidíteni??Remélem mert ez így nem jó:(



2012. máj. 24. 15:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy 4 hetes korában találta barátnőm.Kb 10 cm volt az egész macsek:(
2012. máj. 24. 16:07
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezen nem két év után kéne gondolkozni.



Ettől függetlenül, arra gondoltatok már, hogy mondjuk nem hagyjátok? Anyósom macskája ugyanez, retteg tőle az összes ismerős, érdekes módon engem nem szokott megtámadni. Akárhányszor megpróbálta, rácsaptam az orrára, rászóltam és odébb löktem. Pár héttel később minden előjel nélkül abbahagyta, mintha elvágták volna.

2012. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor azt lehetne ,hogy amikor megakar támadni, az orrára csapok???És nem futok el:D

Csak olyankor mindig úgy félek tőle hogy meharap vagy megkarmol és fájni fog:S

2012. máj. 24. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha soha nem bántottátok, akkor el van kényeztetve és azért lett ilyen. Az orrára ne koppints, mert felesleges, nem fogja megérteni miért kapta, csak téged fog megkarmolni. Szadistának tűnhet, de ne adjatok neki enni egy-két napig és amikor végre adtok neki, akkor simogassátok is, és ha nem hagyja, akkor vegyétek el a kaját előle. Amúgy benti vagy kinti cica? Ha benti, és nem túl nagy a lakás, akkor játékokat adj neki, hogy levezesse az energiáját, köss fel pl kilincsre valami kis tárgyat, amit támadni tud.
2012. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kinti macska csak északára van bent,de nyáron még néha akkor se.Én nem bántom soha,régebben nővérem néha belerugott amikor megtámadta mert ő egy ideg beteg (a nővérem),de már az elött is ilyen volt.Az nem megoldható hogy nem kap kaját mert kb 3 kg-os csontváz.Olyan is van hogy megeszik egy bogarat és 1 napig nem eszik szóval megoldaná ha nem adnék neki kaját.
2012. máj. 25. 14:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy elvan kényeztetve?
2012. máj. 25. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Furcsa... a keresztanyuméknak van egy macsekjuk, aki kicsi korától kb2 éves koráig ilyen volt. akkor hoztak mellé kutyákat. A cicának a házban 1 szobába lehetett járnia, és megtudta, hogy ki a gazdi, meg hogy kinek köszönheti tulajdonképpen az életét. Ma már öreg a cicus, és teljesen megszelídült. Amúgy sok macskánál az ivartalanítás is segít. :D
2012. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!