Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a macskát a hisztis nyávogásról?

Figyelt kérdés
1 éves ivartalanított nőstény cicám kb. fél éve állandóan nyávog (hisztisen), ha pl. nincs beengedve a szobába (ki-be járkálós cica családi házban), amúgy meg nagyon szeret kint is lenni. Hajnali 4-kor minden egyes nap az ajtóm előtt nyávog, de ha nincs bent a lakásban, akkor kívülről az ablakban nyávog befele. Ha beengedjük a szobába, akkor kb. rá 5 percre ki is akar menni, akkor meg azért nyávog. :/ Ha viszont nem engedjük be, akkor nem hagyja rá a nyávogást, akár több mint 1 órán keresztül is képes nyávogni, ami elég idegőrlő. Mit lehetne csinálni vele? Én már tanácstalan vagyok.
2012. máj. 24. 22:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
Macskaajtóra gondoltatok már?
2012. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van egy másik, idősebb cica is, ő eléggé bepisilős, szóval nem bíznám rá a szobám, miközben alszok. :) Meg ez a fiatalabb cica is olyan, hogy hajnalban hozza a játékegeret a párnára, hogy dobjam el neki, de ez is kb. 1 percig köti le, meghát hajnali 4-kor a fejemet alig tudom megemelni, nemhogy dobáljam neki. :) Amúgy meg este sokat játszok vele, szóval eléggé le is van fárasztva.
2012. máj. 24. 22:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát semmit, enyém is ilyen, nem lehet 5 percre magára hagyni, ha tehetné még a munkahelyemre is lekövetne.


Hol adsz neki enni? Azzal lehet játszani, ott többet időzik nyugiban ahol van a tálja. Legyen ez csak egy hely, ne minden helységben össze-vissza.

2012. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egy helyen kap kaját, a konyhában van a táljuk, mindig van előttük száraz táp. Arra gondoltam, hogy lehet kicsit el lett kapatva?

Kb. 1 hónap múlva jön 2 kiscica a házhoz, hátha majd lekötnék őt, mert amúgy 1 éves kora ellenére nagyon kis játékos.

2012. máj. 24. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vadászni is akar meg enni is. Kinn nem lehet a tálja mig jó idő van? Fele ilyen vehemenciával akarna bejönni.
2012. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen tavaly kint volt nekik a táljuk, de sűrűn rájárt a szomszéd macska is, no meg persze a hideg miatt is lett bent a táljuk, de lehet megint kipróbáljuk ezt.
2012. máj. 24. 22:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én cicáim nagyon nyávogósak, de én megszoktam, sőt ma már szeretem. De ha le akarnám szoktatni őket, akkor rászánnék napi 1 órácskát a játszatásukra, utána abszolút nyugisabbak.

1 éves cica még nagyon fiatal, neki kicsit több játék kell a fárasztáshoz. Kicsit keserves, de hasznos: ha soha nem engeditek be abba a szobába, megszokja, hogy hiába nyávog (persze nem rögtön).

2012. máj. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valahogy rá kéne szoktatni, hogy nincs hajnalban ki-be járkálás... gonosz dolognak tűnhet, de ilyenkor ne vegyél róla tudomást. Egy idő után csak rájön, hogy hiába nyávog. Addig meg füldugó! :D
2012. máj. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát ma reggel is nekikezdett, nem volt beengedve ,4 kor elkezdte, és mire keltem 7 kor addig nyávogott...
2012. máj. 25. 12:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem lakásban tartott macsekom van,az is állandóan nyávog.Evés előtt,evés után,közli ha végzett a wc-n,állandóan a talpam alatt van és nyávog.Szeretet- és társaság hiánya biztos nincs ,mert itthon dolgozom és napközben is sokat játszunk.Ő egyszerűen ilyen kis "dög".Amúgy fiú,de azok a legnagyobb nyafogó gépek...
2012. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!