Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg börtönbüntetést kap...

Tényleg börtönbüntetést kap az aki megöl egy macskát vagy valami hasonló háziállatot?

Figyelt kérdés

Elég érdekesnek találom hogy az országos naplopók és munkakerülők szervezete (állatvédők) kiharcolták

hogy az állatnak legyenek jogai betiltsák a libatömést stb.

Még a bibliában is azt írják hogy Isten azért teremtette az állatokat hogy az ember rendelkezzen felettük.

Akkor hogy is van ez?


(Egyébként az állatkínzásnak én is nagyon ellene vagyok és SOHA NEM TENNÉK ILYET de az hogy egy állatnak jogai vannak szerintem túlzás).


2012. máj. 24. 22:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%
Nem ez a lényeg.Ha idejében ki tudják szűrni azokat a degeneráltakat,akik állatokkal kegyetlenkednek,talán megelőzhető,hogy később embereken folytassák.
2012. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés onnan jött most hogy anno a lovakat is lelőtték ha eltört a lábuk
2012. máj. 24. 22:41
 3/33 anonim ***** válasza:
49%
Még jó hogy nem az állatkínzókat véded vazze...
2012. máj. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

"országos naplopók és munkakerülők szervezete"

Jó lenne tisztába rakni a fejedben a dolgokat,ugyanis az állatvédők nem főállásúak!Munka mellet sokszor saját pénzből mentik az állatokat illetve adományokból,de ezek messze nem fedezik minden esetben a munkájukat.

Mért furcsa,hogy egy állatnak is van joga az élethez?

Sajnos a biblia nem tér ki arra,hogy hogyan kéne rendelkezni az állatok felett...

2012. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
Ha emberek megtehetik, hogy saját szórakozásukra kínozzák és megöljék az állatokat, akkor te milyen kivetnivalót találsz abban, hogy én munka után a szabadidőmben ez ellen tiltakozom? Előtte viszont hazaviszem a megkínzott állatot, meggyógyítom az alapítvány anyagi segítségével, a saját pénzemen etetem és a saját szabadidőmben szocializálom és visszaadom a hitét az emberekben. Miért zavar az, hogy szeretném elérni, hogy az embernek ne legyen joga kegyetlenkedni és a gyengébbeket meggyilkolni? Egy állat nem tudja megvédeni magát. Én megvédeném. Te miért nem?
2012. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Miért gyűlölöd az állatvédőket? Tudod köztük is vannak jófejek, meg rosszfejek is. Valami rossz élményed van velük? Hidd el többségük kutyakeményen dolgozik és emellett látja el a segítségre szoruló állatokat. Nincs jókedvük attól, hogy míg majd belepusztulnak a mentésbe, addig valaki szórakozásból kínozza őket. A nagy többség pedig elfordítja a fejét, szidja őket és megkérdőjelezi a fontosságát. De most komolyan: megengedhető, hogy valaki megöljön egy élőlényt ok nélkül?
2012. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Vérlázító a kérdésed.

Az állatoknak is vannak jogaik. És nem feltétlen az írott, hanem úgy alapból, dehát muszáj írásba meg törvénybe foglalni, mert a sok komplexusos, szívtelen "ember" az ö kínzásukban éli ki magát. És baromi nagy kulonbség van az állatkínzás, élvezetböl történö megölés, vagy a sérült,menthetetlen, szenvedö állat kegyelemböl történö lelövése között. Nem is értem miért zavar ez téged...

Jah, a Biblia pedig arra jó, hogy nyársaláskor könnyebben gyúlad be a fa ha alávágom. Esetleg még kitörölheti vele az ember, ha elég puha a papír...

2012. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Borzalmas emberek vannak, akik ártatlan állatokat ölnek meg. Ha egy ember szórakozásból felakaszt egy állatot és késsel vagdossa, az nem ússza már meg! Pár év börtön a minimum! Sok ember küzd ezek ellen, te pedig itt szidod őket és nehezíted a munkájukat. Ha az olyanokat, mint te rendbetennék, akkor kevesebb lenne az állatkínzás. Ha az állatokat nem tiszteled, legalább az emberek helyzetébe gondolj bele: lehet, hogy az állatkínzó legközelebb rajtad éli ki a mérgét... Gondolom akkor már mehetne a börtönbe, nem? Az a sok önkéntes, aki a menhelyeken dolgozik a tűző napon az árva kutyusokért nem naplopók. Mellesleg az itteni válaszolók is állatvédők és azért vannak, hogy rendbetegyék az ilyen emberek téveszméit. Próbáld magadat megtömni és úgy egyél tömött libát. Ugyanazt érzi, mint te, csak éppen nem ember, így már nincsenek jogai. Régen a szolgákat, parasztokat, alsórétegeket nézték le, nemadtak nekik jogokat. A mostani alsóréteg az állatok. Sok ember látja bennük az élőlényt és az értéket, remélem te is meglátod majd egyszer.

Mellesleg én a helyedben ellátogatnék egy menhelyre és belenéznék a szenvedő állatok szemébe...

2012. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Na itt álljunk csak meg!

Egy szó sem esett arról hogy ártatlan jószágra gondolok.

2012. máj. 25. 20:57
 10/33 anonim ***** válasza:

A libák miben bűnösek? Ha azokra gondolsz, akik emberre támadnak, több, mint felénél az ember az oka. Kérlek fejtsd ki jobban, kik a nem ártatlanok!

Az emberre támadó, veszélyes állatokat elaltaják vagy ha emberi a bűncselekmény, az embert büntetik.

2012. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!