Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hiába használok Frontline...

Hiába használok Frontline cseppet a cicámra, a kullancs így is belemegy, csak elpusztul benne, illetve behozza a szőrén a lakásba! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek, hogy ha vendégeink jönnek, kullanccsal a testükben mennek haza, netán agyhártya-gyulladásuk lesz. (Mi magunkat már be is oltattuk.)
2008. ápr. 24. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg kullancs invázió lehet a környéketeken! Mindenképpen vidd el a macskát állatorvoshoz, hátha ő tud okosabbat mondani. Esetleg lehet hogy van kullancs elleni oltás macskáknak is. Meg vegyél neki valami nyakörvet, én a kutyánknak Kiltixet vettem, azóta, hogy lekopogjam nem ment bele újabb kullancs.
2008. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen a Kiltix nyakörv nagyon megbízható!
2008. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes időnként váltogatni a kullancs elleni védőszereket. Ráadásul a Frontline-nak csak a bolhák ellen van 3 hónapos hatása, a kullancs ellen csak 1. De már 3 hét után nagyon gyenge.:-( próbáld a különböző spot on-okat váltogatni, esetleg kullancs elleni nyakörvet használni időnként, de egy alapos élősködők elleni befújás vagy beporzás is hat egy ideig.
2008. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyakörvet nem merek rátenni, mert még felakad valamiben odakint.. Az állatorvos javasolta a frontline-t, már kérdeztük, nem tudott jobbat mondani. Még csak harmadszor használtuk ezt a szert. A kertben tényleg kullancs-invázió van! :-(((
2008. ápr. 25. 09:36
 5/6 anonim válasza:
Nálunk is kullancs invázió van a kertben. Én vettem a cicának nyakörvet, először le akarta szedni magáról, de hamar megszokta, és azóta egy kullancsot se találtam benne, és nem akadt fenn semmin a kertben.
2008. máj. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne félj attól, hogy fentakad valamin a nyakörvvel. A legtöbb nyakörv gumis a csat előtt, és ha úgy rakod fel, hgoy kb. két ujjad beférjen alá, akkor nem tudja leszedni a cica, de ha fent is akadna valamin, ki tudja belőle húzni a fejét! Egyébként van valami oltás ilyen külső és belső élősködők ellen, meg a cseppekből is van többféle! Beszélj az állatorvossal, hogy vmi másikat kéne kipróbálni.
2008. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!