Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetünk a kismacskánk...

Mit tehetünk a kismacskánk szemével?

Figyelt kérdés

a kismacskán olyan 1 hónapos, de 1-2 napra már elkóborolt, de elötte valamit elkapott az annyjától és tiszta gennyes a szeme meg össze van ragadva neki. az anyja már nem érzi rajta a szagát ezért nem nyalogatja neki hogy gyógyuljon és így nem lát semmit a cica.

Orvost nem szeretnénk hívi mert nagyon drága itt nállunk, de mit lehet csinálni a szemével hogy jobb legyen neki ?


2009. jún. 29. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Főzzetek kamilla teát,/boltba lehet kapni kész filtereset/és azzal borogassátok.Az jót tesz neki,és csökkenti a gyulladást.
2009. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Kenegessétek kamillás borogatással. Patikában lehet kapni kamillát ha otthon nincs (nem drága), forrásban lévő vízbe dobj egy marékkal, várd meg míg kihűl, majd vattára itass egy kicsit és kenegesd a cica szemét. Pár napon belül már rendesen ki fogja tudni nyitni a szemét.
2009. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi de én is ugyanezt írtamxD(első válaszoló)
2009. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem baromi veszélyes, ha kint van egyáltalán, amíg az összes oltását meg nem kapta. Ilyen pici korban meg pléne ne kóboroljon egyedól.:-( Vidd dokihoz, az oltások miatt amúgyis kell, nem?
2009. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Egyelőre lég lesz a kamillás, nekünk is bevált, ha még csak egy hónapos nem kell neki oltás, majd 8 hetesen^^

Csodálkozom, hogy kóborol, nekünk csak a teraszon volt, mára virradóra a postaládánk alatt aludt, reggel tisztára megijedtünk, hogy hová lett, de megvan :)

Nem szabad elmászkálni tényleg 8 hetes koráig, mert bármit elkaphat..:(

Nekünk most 7 hetes.. *__*

2009. jún. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem, ez már legalább a századik ilyen kérdés, nem hiszem, hogy nem dobta ki a rendszer a többit, amikor el akartad küldeni. Rengetegszer leírtuk, hogy ez macskanátha és állatorvos kezeli antibiotikummal, anélkül el is pusztulhat a cica, sajnos.
2009. jún. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
48%
Te, aki előttem írtál, ne haragudj, de szerintem ez nem teljesen így van. miért, ha neked begyullad a szemed, az is mindenképp kötőhártya- gyulladás? Nem kell macskanáthára gondolni, ha a macska eltüsszenti magát, és nem kell rögtön antibiotikummal tömni. Mint ahogy azt az elsők írták, kamillás borogatás (vagyis inkább mosás) az első teendő és ha nem javul, akkor kell csak orvoshoz rohangálni. Képzelem, milyen betegségtudatod lehet úgy általában...
2009. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Langyos kamillateával borogasd neki!

Az jót tesz neki,de vigyázz, ne legyen túl meleeg, nehogy megsüsse!

2009. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem hozzászólónak.Ha a macska szeme annyira erősen,gennyesen váladékozik,hogy összeragad,és alig tudja kinyitni,azt már nem magyarázza egy kis kötőhártyagyulladás,amit az okozott,hogy valami belement a szemébe.

Ez a macskanátha elsődleges tünete,és sürgősen érdemes állatorvoshoz fordulni,mert veszélyes betegség és nagyon nehezen kezelhető.Egyszer mi is találtunk egy macskanáthával fertőzött kiscicát,az orvos hosszantartó antibiotikumos kúrával sem tudta kikezelni.Még mindig sokat tüsszög és gyakran leromlik az állapota.

Szóval,mindenképp állatorvos.

A másik:könyörgöm,olyan kölyköt,amely még nem kapta meg a kötelező oltásait,NEM SZABAD kiengedni a lakásból!Ennek a betartásával sok megbetegedést meg lehetne előzni.

2009. jún. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hasonló problémával küszküdtem.gennyes váladék jött a cicám szemébő,alig bírta nyitva tartatni.kiderült,hogy gennyes kötőhártya gyulladása volt.recept rá: patikában apható bor vízzel kell lemosni minden nap ,valamint kapható egy bizonyos tetran szemkenőcs,ez a kettő 4-5 nap alatt teljesen rendbe szedi,akár milyne durva s.ha érdekel a dolog jelezz és elmondom a részleteket.
2009. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!