Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit eszik egy cica?

Mennyit eszik egy cica?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiscicát, de nem tudom mennyit eszik egy nap (nemigen volt még macskám). Házi cicát szeretnék. olyan tápot keresek ami max. 3500/hónap nem azért mert nincs pénzem hanem azért mert a kutyám szuper prémium tápot eszik és sajnos több nem igen marad szegény cicának.
2012. máj. 26. 03:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Hány kg-t eszik egy hónapban?
2012. máj. 26. 03:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz neki kimért tápot is, ennyi pénzből egy hatalmas szatyorral kijönne a cicának. Egyébként nem kell folyton ilyesmivel etetni, ehet bizonyos házikosztot is.

Épp a múltkor olvastam róla, hogy menyi káros anyag van a tápokban/konzervekben, ill., hogy ha mindig ugyanazt a tápot kapja az nem jó, mert pl. bizonyos vitaminból túl sok, vagy éppen túl kevés jut a szervezetébe.

Egyébként a kutyatápot is megeszi, szóval ha esetleg elfogy az övé, akkor néha (ne gyakran, mert az sem jó neki) kaphat a kutyuséból is (ha az nincs grammra kiszámolva a kutyának, hiszen akkor neki kell majd előbb másikat venned).


Szóval szerintem az etetése nem visz el sok pénzt, hiszen sokszor azt is adhatod neki, amit meghagytál az ebédnél...

Inkább az oltásokat, féregtelenítést és hasonlókat kellene számításba venni.

2012. máj. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi mindig rendelünk a macskáknak húst kb. 1 hónapra elég is az 5 macskának. Minden nap 1 hús, és elvannak. Egyébként csirkefejet esznek. Ha olyan helyen laksz ahol a cicád tud vadászni akkor az se baj ha mondjuk egyik nap nem tudsz neki kaját adni. Viszont FONTOS hogyha el is mész és nem adsz neki enni akkor vizet/tejet hagyj neki!
2012. máj. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Maxitabi ***** válasza:
82%

Macskat csak macskatáppal, mert másra van szükségük, mint a kutyáknak..

Amúgy az én 2 macsom-és az egyik Maine coon- naponta kb 70-80g Orijent kap (együtt),tasakossal, néha nyers hússal megbolondítva. Most vettem 7 kg kaját, az 12 000 Ft volt, de a kettőnek minimum 5-6 hónapra elég lesz.

Ha nem jut ilyen drága kajára, mint az Acana, Orijen, ajánlom a Josera, Happy Cat eledeleit is. De nagyon fontos, hogy a macska eleget igyon, nálunk 3 helyen van a lakásban víz nekik, ezért sok húst tartalmazó konzerv is jó (vagy szálkátlan hal), hogy bevigye a nedvességet.Szóval egyáltalán nem vészes szerintem a macska etetése.És hajrá!

2012. máj. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell a legmárkásabb tápot venned,ugyanis a házicica nem kényes,kifejezetten szívós.Bármelyik élelmiszer-áruházban vehetsz neki tápot.Fontos,hogy gyakran váltogasd,mert ráun.Egyik héten pástétom(cicapástétom,még a Lidl-ben is van)a másik héten táp. Egy hónapban egy kifejlett cica 2 kg tápot eszik meg,de még akkor is marad (legalább is az enyémnél) ,ha folyton tele van a tál.Maradékkot is ehet.Vedd figyelembe a következő költségeket:


-macskavécé, kinti cicánál is

-oltások,féregtelenítő krém-vagy tabletta

-fél évente orvosi kivizsgálás (jó,ha elviszed)

-ivartalanítás ,nagyon fontos! növelheted vele az életkorát

-a macskavécébe macskaalom.

-tápok

2012. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
+ mindig legyen friss vize és a tejet csak vízzel felhigítva
2012. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem majd taste of the wild-ot fog kapni mint a kutyám, ha jól tudom cicáknak is gyártanak
2012. máj. 26. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!