Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lehet az hogy a macskánk...

Miért lehet az hogy a macskánk minden nesztől ijedezik miközben senki soha nem bántotta itthon?

Figyelt kérdés
Egész kiskora óta nálunk lakik,tehát idegenek sem bánthatták korábban-ki nem járkál csak az udvarra.

2012. máj. 28. 04:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Az meg a másik fura szokása hogy mániásan futkos be az én szobámba,állandóan azt lesi mikor nyílik a szobaajtó és akkor nyugszik igazán meg mikor bejut és fölfekhet az ágyamra.Másik szobába másik ágyon is lehetne,de mindíg ide jön,néha szinte ledönt a lábamról úgy tűz befelé és képes hosszú ideig várakozni hogy bejusson.Ez valami furcsa mánia nála.

Ha idegen jön akkor morogva fut ki a szobából hogy megnézze ki az,de közel menni nem mer általában az idegenekhez.

2012. máj. 28. 04:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Önbizalom hiányos.

A másik szobát valahogy úgy kéne kialakítani, hogy a bútorokra is fel tudjon menni, pl a szekrények tetejére, És játssz ott vele sokat. Kergessen valamit, vadásszon.

A lényeg, hogy minél több olyan helyet kell kialakítani, ahova fel tud menni, egész magasra. Ha kell, akkor mászókákkal kiegészítve. Egy macska sok mindenen fel tud mászni, egy kis barkácsolással ez olcsón kivitelezhető.

Ha nem tud bármikor kimenni, akkor bentre is mindenképpen kéne alom tálca, nem tudom, van e, de legyen.

Ha kimegy, ott is játsszál vele kergetőset, vadászósat. A legjobb kajázás előtt játszani, és utána etetni, ha kifáradt, mert ez a természetes bioritmusa. Utána pedig aludhat mondjuk a ruhásszekrény tetejére tett fekhelyen.

Végül is ezek alapvető igényeik a macskáknak, és ha hiányoznak, akkor érthető a viselkedészavar.

Ha normál macskáknak illő környezetet és életet biztosítasz neki, akkor valószínűleg javulni fog a természete.

Idegenekhez még ne akard szoktatni, mindent csak kis lépésekben. Először tudja őket háborítatlanul felülről figyelni, és maradjon velük egy légtérben.

Aztán inkább az legyen a cél, hogy a vendégek keltsék fel a macska kíváncsiságát, hogy az magától is közeledjen, ne a vendégek menjenek oda.

Remélem segítettem, sok sikert!

2012. máj. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fel tud menni a másik szobában is,éppen a szekrény tetején van ott a legtöbbet.Már 4 éves egyébként,néhány idegentől nem fél,mások közelébe meg morog is.Alom van olyan helyeken hogy mindenhonnan eléri.

Talán azóta lett jobban ijedős mióta egyszer átszökött az udvar elkerített részére a kutyához ami a lábát kissé megkapta.Nem lett szerencsére komoly baja,de talán azért lehet idegesebb.Köszönöm a választ.

2012. máj. 28. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyám is antiszociális, pedig soha nem bántotta senki.

A macskák sem egyformák, ahogy mi, emberek sem. Én elfogadtam őt ilyennek, engem szeret, ez a lényeg.

2012. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!