Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám visszatarthatja a...

A macskám visszatarthatja a szülést? Esetleg "haragszik" rám?

Figyelt kérdés

A cicám vemhes lett. Láttam napról-napra hogy növekszik a pocija.Az utóbbi időben mindig itt volt a ház körül. Olvastam, hogy amint közeledik a szülés, nagyon dörgölődzik, dorombol, egyszóval ragaszkodóbb lesz, és mindig a gazdival akar lenni. Ezt észleltem rajta a napokban. Nemrég elkezdett nyávogni az ajtó előtt, így szokta jelezni, hogy éhes. Kimentem, adni akartam neki egy kevés kaját, de láttam hogy ott van még a reggeli adag egy része.(Ekkor is nagyon hízelgett.)Bejöttem. Hát egyre hangosabb nyávogással ki akart hívni, még az ablakpárkányra is felugrott. Megkérdeztem anyát, hogy kimenjek-e hozzá, de ő azt javasolta, hogy inkább maradjak bent, ne zavarjam. Egy darabig még nyávogott, utána nem hallatszott. Kimentem, szétnéztem, de nem láttam sehol. Olvastam olyat is, hogy a macska azt akarja, hogy a gazdája vele legyen a fialásnál, meg olyat, hogy van amikor késlelteti a szülést, csak hogy ott lehessen a gazdája. Én úgy éreztem, hogy kicsit "megsértődött" rám.

Köszönöm a válaszokat! :)



2012. máj. 28. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én macskám is ezt csinálta. Nem volt éhes, azt akarta megmutatni, hogy hol fog elleni. Oda is vezetett nyávogással. De azt nem akarta, hogy vele maradjak, utána elbújt. Későbbi ellésénél bezártuk, hogy ne tűnjön el, de nem szerette. Viszont volt olyan macskánk is aki teljesen "életképtelen" volt ilyen szempontból, csak nyávogott és nézett ránk, aztán ott szült volna ahol éppen rájött, ha nem csináltunk volna neki helyet. Szóval minden macska máshogy viselkedik. Attól ne félj, hogy megsértődött, a macska nem ember, nem így gondolkozik. Egyszerűen elment szülni. Remélhetőleg, és nem valami baja van.

Viszont a macskának nem tesz jót az ellés, meg különben is mit cisnálsz a sok kiscicával ha évente kb kétszer ellik? Én mióta van rá lehetőségem ivartalanítom a macskáim, sokkal boldogabbak.

2012. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Az állat nem akarja, hogy ott legyen a gazdája. Főleg egy macska nem.

Anem evés egyértelmű jele, hogy aznap elleni fog. Az elbujás szintén. Valószínüleg azért nyávogott mert be a akrt jönni, ott érezte volna magát biztonságban, így azonban keresett egy másik biztonságos helyet.

2012. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha el jön az idő akkor ugyis fialni fog!Esetleg nem találja elég jónak a helyet és keres magának vagy várja a segitségedet.De lehet hogy még nincs itt az ideje ha nem jön elő akkor biztonságos helyet keres magának a szüléshez de ha lefial akkor egy napig ugy sem éhes mert telerakja a pociját a placentákkal!De utána ugy fog ott körülötted szaladgálni te meg keresheted a kicsiket.Volt részem benne a padláson találtam rájuk szerintem volt jobb hely is lent na de az ő eszével?Ne izgulj majd jön ő!
2012. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is van egy ilyen cicám. Az első fialásánál mi csináltunk neki helyet egy dobozban, megmutattuk neki és el is fogadta. Mindig szaladgált utánunk, nyávogott. Aztán láttam, hogy elfolyt a magzatvize, bevittem a helyére. (kint volt velünk az udvaron) Ha ott hagytuk, akkor szaladt utánunk, még úgy is utánunk jött nyávogva, hogy félig lógott ki belőle a kiscica. Na ilyenkor már leültem hozzá a dobozhoz, akkor megnyugodott nem nyávogott és fialt rendesen, szoptatta a kicsiket.

Második fialásánál nem volt teljesen ez, mert éjszaka történt. A mosogató pult alatti szekrényben lett neki megágyazva a szüléshez, bár ő választotta a helyet főleg. Az első cica nyávogására ébredtem, utána már vele maradtam, mert megint szaladt utánam nyávogva. A kiscicák mind meg lettek tartva, elsőnek 1, másodjára 3 született, nagy kópék voltak. :) Azóta mindenki ivartalanítva van, az anyuka is öreg lett már 12 éves. :)


Gondolom veled is tudatta, hogy itt az idő tudjál róla, azt nem tudom, hogy tűrte volna-e, hogyha ott vagy vele, lehet hívni akart oda, hogy legyél vele. De ha jönnek a cicuk, akkor nélküled is menni fog, ne aggódj. :)

2012. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 2. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!