Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Könnyen rá lehet nevelni a...

Könnyen rá lehet nevelni a cicát a kaparófára?

Figyelt kérdés

Panel lakásba szeretnék cicát, de félek attól, hogy a bútorokat, a sütőt (megijed a tükörképétől) összekarmolja, vagy összerágja a hangfal kábeleket/elektromos vezetékeket, ezért kérdezem, hogy könnyen rászokik a kaparófa használatára?

(Tapasztalatokat is szívesen látok, hogy hogyan álljak neki a ránevelésnek)



2012. máj. 29. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
úgy ha odateszed a kaparófát ahol a cica mindig élesíti a karmát akkor majd rászokik és mindig azon élesíti majd a karmát
2012. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet erre 100%-os választ adni, mert pl. nekünk 3 cicánk van, abból egy hajlandó csak a kaparófát használni, emellett használják a fürdőszoba küszöbét és a konyhai heverőt is...Az egyik cica nagy előszeretettel rágja el a kábeleket(ezért a hozzáférhetőeket kábelcsatornába dugtam), a többi nem bántja.

A kenderkötéllel bevont kaparófára szinte nem kell szoktatni a cicát, ösztönösen használni fogja.

2012. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vicuska87 ***** válasza:
Nekem egy cicám van. Van cicabútora, és csak azt használja.
2012. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én egyik cicám 6 éves volt, a másik pedig 6 hónapos amikor megvettem első kaparófánkat.

Olyat vettem amin mászkálhatnak is egy kicsit.

Amint meghoztam örömmel rá is ugrottak! xD

Nagyon szeretik az első pillanattól kezdve.

Én is féltem, mi lesz, ha nem szeretik meg, de szerencsére nagyon bevált! :)

2012. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!