Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy összetett kérdés, olvassát...

Egy összetett kérdés, olvassátok el lécci! én lettem volna ostoba?

Figyelt kérdés
a sztori röviden: van egy 1éves sziámi kandúrom.már régóta tervezem az ivartalanítást,mert van hogy rájön a bolondéria. annyit tudni kell,hogy a cica amikor kinnvan,akkor csak egy 10 méteres kötélen közlekedhet.Lehet szidni engem,de nem tehetek róla,féltem,ezért nem engedtem szabadon. Az eddigi összes macskánkat megmérgezték és meg sem próbáltam kockáztatni azt,hogy a cicának bármilyen baja eshessen. Na most 4 napja rájött a dilinyó és magán kívül sírt,ezért muszáj voltam a garázsba zárni ,mert senki sem tudott volna este aludni tőle. Reggelre kiszökött és én kinn a kertben hallottam meg a veszekedés hangjait.Odaseiettem és ott volt egy másik kandúrral, én meg hülye fejjel elcibáltam onnan és erre az isten tudja hogy ,de ráugrott a kezemre és összevissza marta . Ömlött a vér a kezemből ,ugy rohantam be...most szinte nyomorék a kezem annyira nem tudom használni.remélem egyidő múlva rendbejön de ez most nem érdekes. MEgse próbáltam kötni azóta, éjszaka a pincében van ahol nem tud kijönni de én egyszerűen ezt a helyzetet nem tudom megszokni,hiányzik a macskám,nem tehetók róla. Ma ugyanugy visszakerült a "pórázra" mert nem bírtam elviselni a tudatot,hogy elüti a vonat,vagy egy másik macska kikaparja a gyönyörű szemeit..de ma már ő is nyugodtabb volt. Holnap hívom az állatorvost és mmég ezen a héten túlesünk az ivartalanításon. Vajon ezzel megoldódik az összes gondunk? Visszakapom az állandóan engem szeretgető macskámat vagy mondjak le róla? Vagy az önzőségem miatt lehetett ilyen a macskám? senki nem érti meg hogy csak jót akarok neki...egyébként most itt fekszik az ölemben,mintha megsem történt volna az eset. az egész dolog groteszk.ő itt fekszik békésen én meg próbálok a bekötözött alig mozgó kezemmel írni. mit tegyek? :(

2012. máj. 29. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
WTF??
2012. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Ilyen ez, nem a kezedbe kellett volna venni a macskát, hanem a másikba belerúgni egyet-kettőt.

Amúgy ha ivartalanítasz, nem akar majd kevésbé kiszökni, legalább is a mi macskánk ugyanúgy csavarogni akart.

Kis dög. :D


A kezeddel meg menj el orvoshoz, ha még nem mentél el.

2012. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A póráztól-megkötéstől eltekintve..., sokkal hamarabb kellett-lehetett volna ivartalanítani a cicát, még mielőtt férfivá ért volna...Persze most is érdemes elvégeztetni, talán nyugodtabb lesz, de valószínűleg egy időnek el kell telnie addig.
2012. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb macska szabad állat. Nem zárhatod be, főleg ha tudja milyen kint lenni (és tudja meg kiviszed). Hiába ivartalanítod ki, boldogtalan lesz. Az én macskám még sokkal előbb ki lett ivartalanítva mint a tiéd, mégis imád kint lenni, pedig ugye nincs szaporodási kedve. Nyáron egész nap kint van és vadászik, játszik, mászkál. Nagyson szeret engem, de csak akkor jön ide amikor olyan kedve tartja. Az állatok (még például a hűséges kutyák) sem azért vannak, hogy folyton téged imádjanak, saját igényeik és életük is van. Ja és a vonatállomás mellett lakunk 20 éve, ez alatt egy elütött állatot láttam, az is egy szerencsétlen kutya volt akinek egy zsineg volt a nyakában és beakadt. Soha macskát itt még nem ütött el vonat.
2012. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
+ az, hogy jót akarsz neki, még elég, JÓL is kell akarni.
2012. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hát ha ivartalanítattod lehet hogy nyugottabb lesz de ettől még ugyan úgy kifog járni és ugyan úgy bánthatják őt azzal tudod esetleg bentmARASZTALNI HOGY KB. NAPI 2 ÓRÁT JÁTSZOL VALA ÉS HÁMMAL ELVISZED SÉTÁLNI EGY FÉL ÓRÁRA
2012. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy ha egy kandúr cica már vérbeli "kandúr" cica akkor az ivartalanítás sem javít rajta! de mivel még csak 1 éves így még lenyugodhat! :)
2012. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ő még nem vérbeli kandúr, attól hogy 3 napja ezt csinálja még nem hiszem h az lenne, és még szerintem lány cicával se találkozott,mert akkor valószínűleg haza se jött volna.

ő szobacica, rengeteg más szobacica van ,azok is boldogtalanok lennének? egyszerűen nem akarom h a macskám kint kóboroljon.ez van.

2012. máj. 29. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor önző vagy. Ez van. Ha olyan állatot akar ami nem mászkál el, akkor mást kellett volna választani. Sajnos vannak veszélyei a kijárásnak, de ezeket vállalni kell, és ennek ellenére a legtöbb macska boldogan tud élni. Vannak olyanok akik szeretnek csak bent lenni, de az a kevesebb egyrészt másrészt azok SOSEM mennek ki, és nem tudják milyen jó kint. Te már kivitted a macskád.
2012. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én nem akrtam kivinni mivel nagyon jól tudom h akkor utána mindig vágyni fog ki. anya eröltette...pedig direkt megmondtam, hogy ne,mert jövöre felköltözök Pestre, albérletbe. igy elég érdekes lesz az is :S
2012. máj. 29. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!