Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még soha nem volt cicám, most...

Még soha nem volt cicám, most lett, szobacica, mit hogyan?

Figyelt kérdés

6 hetesen kaptam meg, kb. 2 hete van nálam.

Párom elvitte állítása szerint az első oltásra nem sokkal azután, hogy megkaptam, meg kapott féregtelenítő tablettát is, egy negyed db-t az orvostól.

Az etetését tudom, napi 3, kisebb adagok.

Mindig van víz előtte.

Van alom is neki, ügyesen használja is.

Csináltunk neki dobozból egy fekhelyet, amit kibéleltünk egy régi törölközővel, meg egy másik dobozból kis bunkert, meg kaptunk 3 gumilabdát meg egy csörgős gurulós játékot, mindegyikkel eljátszik, meg természetesen mi is játszunk vele, de ezeken kívül nem tudom miket kell, mikor és milyen oltás kell neki megint, meg hogyan ápoljam a szőrét, fülét, fogát, karmait stb.

Meg hogyan szoktassam le arról, hogy ne menjen mindig az ágy alá?



2012. máj. 30. 00:53
 1/10 anonim válasza:
Ágyat el kell torlaszolni valamivel hogy ne tudjon bemászni. Máskülönben így vagy úgy megtalálja a módját :) Neveléshez ajánlott vizipisztolyt használni, ha rosszat csinál. Pl ha be akar menni a konyhába, pedig oda nem lenne szabad akkor lespriccolni vízzel és egyből elfut. Több ilyen után rájön arra hogyha rosszat csinál akkor jönni fog a víz és azt nem akarja :) Nem szabad ütögetni vagy folyton rákiabálni mert akkor félni fog a gazdájától is. A vizipisztoly azért jó mert akkor a büntetést nem a gazdival azonositja hanem a vizipisztollyal. Egy idő után magától is rájön hogy ki a fönök a házban és akkor elég csak kicsit erélyesebben rászólni hogy ne csináljon rosszat, akkor hallgatni fog rá. Tudja ő hogy rosszat csinál de nagyon érdeklheti egykét dolog és inkább megpróbálkozik vele hátha nem bukik le. :)
2012. máj. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ha esetleg ide-oda piszkitana a lakásban akkor meg kell mutatni neki amit csinált és ha "nagy dolog" volt akkor megfogni és bele kell rakni az alomba (úgy hogy lássa is) és akkor tudni fogja hogy annak ott a helye. Ha történnek néha "balesetek" akkor vagy megfázott, vagy fél, vagy nagyon tele van a WC-je és nem használja mert túl büdös és mocskos.
2012. máj. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem volt már pár macsekom és igazság szerint szerintem az egyik legkönnyebben kezelhető állat szerintem :D

Kiskorában azért jóval többet oda kell rá figyelni mint mondjuk 1 éves kora után. A nevelésére tényleg a vízipisztoly a jó :) Én is azt használtam :D sose ütöttem meg :) Mondjuk nekem azt tanulta meg igazából hogy ha én ott vagyok akkor nem szabad felmenni az asztalra, de ha nagyon éhes és én nem vagyok éppen a közelben és van fent az asztalon valami kaja akkor szemrebbenés nélkül felmászik oda :D Szerencsére a kutyám is azért figyel rá ő is le szokta szidni néha :P Ha látja hogy felmászik az asztalra utána elkezd ugatni majd miután lejött onnan, a kutyám jóól megkergeti őt :DDD

Én enni adni akkor adok neki amikor kér, vizet is akkor amikor kér :D Játékot meg nem annyira igényli de néha elszórakozunk vele :P Mondjuk mi kertes házban lakuk a macskának nagyon jó környéken, mivel a szomszéd telek már jó pár éve lakatlan így elég gazos tele van fával meg állatokkal szóval ott aztán tud vadászni :D Ha nem etetnénk akkor is lazán eltartaná magát, a hülye dög volt hogy naponta hordta be az egereket meg a madarakat a házba :P Szerencsére kintre szokott piszkítani, persze van bent neki alom is de kb 3-4 havonta kell kicserélni mert nagyon ritkán használja :D

Keress fel 1 állatorvost (ajánlatos azt az orvost akkor már aki adta neki az első oltást) és ő adni fog neked 1 füzetkét amibe jegyzi/jegyzitek hogy milyen oltásokat kapott és mikor! Érdemes jó állatorvost keresni aki felszerelt és szereti az állatokat mert elég sok állat hal meg állatorvosi hiba miatt sajnos :(

Szerintem a fülét fogát nem kell ápolni legalábbis én sose tettem és nem volt vele ilyen probléma sem. A szőrét ki lehet kefélni hogy ne hullajtsa nagyon a lakásba! De ha rövidszőrű akkor azért sokkal kevesebb probléma lesz vele :)

Fekvőhely meg felesleges, nekem egyik macskámat se sikerült nagyon ránevelnem hogy most márpedig itt alszol, általában mindig keres magának valami jó helyet a lakásban, este pedig ha bent van akkor velem alszik :DD

2012. máj. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fekvőhely nálunk is felesleges, általában velem alszik, vagy a babzsákpuffon :) Nálunk a játékok is feleslegesek, a legtöbbször csokipapírt lop, azzal játszik, vagy hajgumit, és persze ha vmiért pezsgőzünk, ő izgul a legjobban, hogy megkapja-e a dugót :)

Oltások: ha csak benti cica, akkor elég neki a kombi oltás, viszont abból az első után kell egy ismétlő, 2 vagy 3 héttel később, már nem emlékszem pontosan... Ezután évente kell ismételni (de utána már csak egyet kap/év).

Eleinte az enyém is mindig az ágy alatt volt, de amint megszokta a helyet és engem is, már nem ment be (csak ha nagyon megijed, pl porszívótól).

Száraztáp is mindig legyen előtte, ha megéhezik. Ebből vmi jó minőségűt vegyél, ha megengedheted. Nézz körbe piacon, állateledel boltban, lehet-e kapni kimérve Acana-t vagy Orijen-t. Úgy olcsóbb.

2012. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A féregtelenítő tablettát mikor kell megint megkapnia? Meg mondta párom, hogy az orvos szerint nem baj ha megkapja a kombi oltásból rögtön mindkettőt, mert 7 hónapos volt mikor elvittük, és mondta hogy lehet a cica van 8 hetes volt így beadta neki mindkettőt.

Meg majd szeretném vinni sétáltatni is, és ezzel ugye szedheti össze a bacikat, stb. Ha kiviszem sétálni nyakörv v hám? Meg milyen oltások kellenek neki így még? Bolhanyakörvből is milyen? Van egy csomó fajta és mindenhol a legdrágábbat ajánlják. :\

Meg begyulladt a körme, fáj neki ha megnyomjuk a mancsát, azzal cicakozmetika, vagy ha levágom neki én cica körömvágó ollóval meg kamillázom az is jó? itt 6000 Ft egy kozmetika neki(hogy levágják a karmait).

2012. máj. 30. 20:50
 6/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat :) Aranyosak vagytok
2012. máj. 30. 20:50
 7/10 anonim válasza:
Sétálni szerintem hámban vigyed. A macskáknak nem túl jó a nyakörv, mert húzni vonni akar maga után. A kutyák engedékenyebbek és elfogadják hogy melletted kell sétálniuk, de ha macskára nyakörvet adsz akkor lehet kisebesedik neki a nyaka és persze kellemetlen a viselete is neki. Mondjuk a hámot sem tűri meg mind, lehet hogy rágni, kaparni fogja mert ki a kar belöle szabadulni. Arra nagyon figyelj hogy ne másszon fára még véletlenül se mert 1. nem tud majd lejönni 2. te sem tudod majd egykönnyen leszedni, mivel össze vissza tekeredik majd a póráza az ágak között.
2012. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Maxitabi ***** válasza:

Szia, kaparófát vegyél, ha benti a cica- másnéven macskabútor, hogy azt kaparja, ne a bútort, tapétát....

A körmét orvosnak kell megmutatni, mert oka van, ha fáj neki. Egyébként lehet speci ollót kapni, te is le tudodvágni -ennyi pénzért én 2 évig levágom a cicád körmét....- szóval megnyomod a kezeddel, kijön a tappancs végén a köröm, meg fogod látni, meddig van a vérellátás-más színe van, attól kifelé lenyisszanthatod. Én többszöri nekifutásra szoktam tudni a négy mancsot elintézni (mint a babáknál-alvás közben kell becserkészni.Egy kefe is kell, hám a sétához pórázzal,ha leviszed. Viszont akkor jó lenne majd a veszettség elleni oltás is. Kell még macskaAIDS,leukosis, FIP-fertőző hashártyagyulladás ellen. De ezt az orvos tudja, kombinált oltást szoktak adni.

Mindenképpen ajánlom a cica minél hamarabbi ivartalanítását, ha lakásban marad. Ha nőstény, akkor addig fog tüzelni és vernyogva kínlódni, amíg be nem fedezik, a kandúrok pedig jelölni kezdenek, ha ivarérettek.Ezt jobb elkerülni-irtó büdös és kellemetlen.

A cicák imádnak vadászni, ezért dobálhattok neki szárazkaja darabokat, vagy botra szerelt játékkal mozgathatjátok.Lehet nyers friss marha, csirke v pulykahúst adni neki, az a legjobb fogtisztító- csontosat is! Ablakkal, erkéllyel vigyázzatok,nem mindig esik talpra a macska. Nálam a 7. emeleten macskaháló van az erkélyen,imádnak ott nézelődni.

2012. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, és igen én is sokalltam azt a 6000 Ft-t ... majd megpróbálom levágni neki. :)
2012. máj. 31. 20:21
 10/10 A kérdező kommentje:

"Meg mondta párom, hogy az orvos szerint nem baj ha megkapja a kombi oltásból rögtön mindkettőt, mert 7 hónapos volt mikor elvittük, és mondta hogy lehet a cica van 8 hetes volt így beadta neki mindkettőt. "


EZT ELÍRTAM :D ...


Tehát nem 7 hónapos, hanem 7 hetes volt mikor elvittük, de a doki nem volt benne biztos, így beadta egyszerre mindkét kombinált oltást, és nem az volt, hogy menjünk vissza 2 hét múlva s kapja a másikat. Ez így normális? :O

2012. máj. 31. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!