Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkednek egymással...

Miért viselkednek egymással így a cicáim? Ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy 2 és egy 3 éves, tehát fiatal cicám. Nem egyszerre kerültek hozzánk, először pár hónaposan fogadtam örökbe az egyiküket (Luca), majd 1 évre rá a Lizit kb fél-1 évesen. A Luca jól kijön más cicákkal, így kezdetektől fogva megvannak egymással, nem volt fújás meg semmi. Viszont nincsenek úgy együtt, mint sok 1 lakásban élő cica, hogy együtt alszanak, vagy mosdatják egymást. Tavaly áprilisban jött a Lizi. Sokat játszanak, általában reggel és este van hatalmas kergetőzés a lakásban (nem kijárósak - panelban lakunk). Viszont a Lizi van, hogy csak úgy nekiugrik a Lucának, ami szerintem nem játékból történik. Ez normális? Ahol több cica van, szintén előfordul, hogy néha így nekiugrik egyik a másiknak? Nem komoyl verekedés, mivel csak nekiugrik aztán már abba is hagyja, de láthatóan támadási szándékból csinálja ezt. Nem szeretik egymást vagy mi a probléma?

2012. máj. 30. 18:17
 1/4 anonim válasza:
Mivel fiatalok, szerintem lehet "gyakorlásból" is, amolyan vadászatra, gondolom egereitek nincsenek, néha ki kell élje magát. Azt írtad, nem bántja, szóval szerintem ne aggódj miatta. Meg ez Luca reakciójától is függ, ha ráfúj, vagy odakap, akkor kezdhetsz szerintem aggódni, mert akkor talán tényleg komolyan vette a támadást...
2012. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sok játékuk van, szoktam is velük naponta játszani. Luca megadó vele szemben. Most először láttam egy ilyen "támadást", ott ültem mellettük a kanapén és a Luca felé közelített a Lizi, ekkor Luca teljesen lapított és hátracsapta a füleit (meghunyászkodott). Majd normális testhelyzetbe ment és akkor ugrott neki a Lizi. Legurultak az ágyról aztán már szaladt mind a kettő, de nem lett folytatása. Igen, nekem is eszembe jutottak már az oroszlánkölykök, akik vadásszák egymást, de ott az kölcsönös. Nálunk viszont a Luca ilyenkor láthatóan fél és megadja magát. Viszont alapból meg tényleg nincs bajuk egymással és mikor játszanak - fogócskáznak, akkor tüneményesek. Szóval talán nem utálják egymást és nem is retteg tőle a Luca.
2012. máj. 30. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor át akarja venni a területi "tulajdonjogot" a másik macskától, mert aki hamarabb ott volt, macska törvény szerint azé a terület (tehát Lucáé:)), és most úgy érzi már elég régóta lakik ott, hogy jogot formáljon a helyre ő is. Ha Luca hagyja magát és nem támad vissza, akkor átadta a jogot és nem lesz semmi baj. De azért szólj rájuk, ha összekapnak, mert nagyon el tud durvulni a helyzet és ha nincsenek ivartalanítva, akkor emiatt mindenképp kell majd.
2012. máj. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ivartalanítva van mindkettő, ez volt az első (amint lehetett). De ez nincs rossz hatással a Lucára? Gondolok itt arra, hogy nem érzi-e terrorban magát emiatt? Nem akarok neki rosszat és bár szeretem mindkettejüket (sőt, a Lizit ha szabad ilyet mondani jobban, mert sokkal kedvesebb cica), ha emiatt valamelyiküknek rossz, akkor nem maradhatnak együtt.
2012. jún. 1. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!