Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baj? Kiscica.

Mi lehet a baj? Kiscica.

Figyelt kérdés

Van egy tünemény kiscicánk, már egy hete van itt nálunk. Akkor hoztam el, mikor már egy hete maga evett önállóan, és már nem szopizott. Kezdő cicás vagyok, nincs semmilyen tapasztalatom.

Az a baj, hogy nagyon gubbaszt a picike, szerintem étvágytalan, nem sokat látom eszegetni, és talán hasmenése lehet??? A hátsó lábai tiszta nedvesek voltak, mikor ma hazajöttem Pécsről, akkor láttam. Én a hasmenésre gondolok, de nem tudom mi lehet az oka. Talán a táp, ami kimondottan kölyök macskáknak való az nem megfelelő? Tegnap nagyon szépen evett, semmi baja nem volt, ma kissé furának látom. Remélem nincs semmi baja. Ő kinti cica, kinti kis házi macska, de nagyon aggódom érte. Mikor elhoztam, 1-2 napig nemiként könnyes (csipás) volt a szeme, de némi mosogatás után ez meggyógyult. Mi lehet a baj? Eddig nem volt gond vele, eszegetett is, de most furinak látom. Remélem nem beteg. A másik kiscica, aki némiképp idősebb tőle, ő makk egészséges, rendesen eszik, sokat nőtt, fejlődött. De ő ma kissé "depisnek" tűnik, és gubbaszt. Az eléjük rakott kajába, csak beleszagolt. Vizet mondjuk iszik. Járt már valaki így? Ötletek?



2012. máj. 30. 19:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Annak ellenére, hogy mindkét cicusom még kicsi rendszeresen összebújnak, most is az ablakban. Nyugtassatok meg kérlek, hogy nem lehet baja. A hasmenésre, csak gyanakodom, mivel óriási kertes házban lakunk, nem követem őket sosem, hogy hova piszkitanak.
2012. máj. 30. 19:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen betgséget hordozhatott magában az alomból, egy orvosi vizsgálat amúgy is szükséges, ne halogasd.
2012. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Remélem a doki tud valami okosat mondani! Holnap elviszem, csak gondoltam addig is, hátha van valami amit tehetek érte idehaza is. Hátha van valakinek ebből tapasztalata. Tényleg kezdő cicás vagyok, ehhez nem értek, csak szerettem volna két vicces "figurát" a gyerekek mellé, akik nagy mókamesterek, mint általában a cicusok..

Kell valami cicáknak való oltást kapniuk? Vagy ez hogy van a macsekoknál, akik kinti cicusok?

2012. máj. 30. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ajánlott oltási program

Kijáró macskák részére:

6-8 hetes korban: macska kombinált oltás (fertőző gyomor- és bélgyulladás, fertőző- orr és légcsőgyulladás, macskanátha),


8-10 hetes korban (az előző oltást követően 2 héttel): macska kombinált oltás ismétlésével egy időben az első veszettség oltás


10-12 hetes korban (az előző oltást követően 2 héttel): macska leukémia (leucosis) elleni első oltás,


12-14 hetes korban (az előző oltást követően 2 héttel): macska leukémia (leucosis) elleni oltás ismétlése.


Szükség esetén:

16 hetes kortól igény és szükségesség szerint fertőző hashártyagyulladás, és bőrgombásság elleni védőoltások



A macska az utolsó beadott oltás után 10-14 nappal már teljes védettséget élvez. A védettség fenntartásához az oltások évenkénti ismétlése szükséges. "


[link]



De ha most beteg a cica, nem fog oltást kapni, csak ha meggyógyult. Szurkolok, hogy ne legyen súlyos a baj!

2012. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Féreghajtás is szükséges lesz, háromhavonta.
2012. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az oltási tájékoztatót! Nagyon nagy segítség, ebben nem voltam biztos. Remélem semmi baja. Nagyon féltem. Annyira tünemény kis cicus! Rettentően szeretjük.:)
2012. máj. 30. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!