Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan enyhíthetném a cicám...

Ada.Cicc. kérdése:

Hogyan enyhíthetném a cicám fájdalmát?

Figyelt kérdés

Tegnap este sántítva jött haza az eggyik melső lába fáj és be is van dagadva.

Csak hétfőn tudom orvoshoz vinni.

Mit tudnék addig vele tenni hogy ne fájjon neki annyira?


2012. jún. 1. 10:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
sajnos semmit :( Orvos tudna adni fájdalomcsillapítót ami egyben gyulladás csökkentő is.
2012. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hideg vizes ruhával beborogatni neki. Nézd meg, hogy nem ment e valami bele a talpába?
2012. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Én meg azt javaslom, hogy ne piszkáld!

Egy borogatással csak ártasz, nem véletlenül nem javasolják az állatorvosok sem.

A macskáknak pokoli nagy a fájdalomtűrő képességük, hétfőig semmi baja nem lesz. Kedveskedj neki finom falatokkal, foglalkozz vele, tereld el a figyelmét.

2012. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
A macskák bármit kibírnak, hétfőre baja sem lesz.
2012. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnéztem a lábát csak megvan neki dagadva és semmi külső sérülés nincs rajta ..

2012. jún. 1. 11:04
 6/40 anonim ***** válasza:
7%

Mukedle89:A macskák bármit kibírnak?Ekkora egy butaságot!

Akkor az én cicám mégis mért halt meg egy daganat miatt?

első voltam

2012. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
7%

ha törés, szalagszakadás, az csak romlik 3nap alatt, és lehet, hogy ami moszt megoldható egy rögzítéssel, azt hétfőn már műteni kell.

Vidd el orvoshoz ma.

2012. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
64%

Jó, akkor nem mindent, a daganatot nem, és azt sem ha átmegy rajta egy kamion.

De nekünk naponta balhéznak a macskáink, meg mindig van velük valami, mégsem haltak még bele. Volt macskánk amit bicikli után kötöttek, és úgy húztak, utána egy hétig ki volt kötve valahova, akkor találtunk rá, és hazavittük, hét múlva semmi baja nem volt. Volt macskánk aminek kikapták a fél szemét, és boldogan dorombolt mikor simogattam. Volt olyan hogy kutya rángatta meg kiskorában, pár napig nem is mozdult csak feküdt, aztán teljesen egészséges felnőtt macska lett. Van most egy macskánk amit úgy hoztak hozzánk, hogy több betegsége volt, le volt soványodva, nagyon ronda volt szegény, azóta is köszöni szépen, megvan. Nagypapámék macskájának a farkát kiskorában letépte egy kutya, naponta jött haza sántítva, egyszer a lábáról is le volt nyúzva a bőr, és valahogy még az is rendbejött.


A macska szívós állat, a sántítás pár nap alatt elmúlik.

2012. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
58%

Bocs,mukedli de amit leírtál az alapján a fél családodat be lehetne azárni az állatvédelmi törvény alapján,hogy nem adtátok meg az állatnak a szükséges orvosi kezelést.

A macska nem öngyógyuló. Ha van egy részleges szalagszakadása, azt elég ma rögzíteni és 2 hét alatt rendbejön. De ha vársz 3 napot akkor tuti tovább szakad és hétfőn műteni kell.

2012. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
37%

Tudod te mire való a macska? :D


Azért hogy megfogja az egeret, nem babusgatásra van. A macska önálló állat, jön-megy, verekszik, ha elpusztul, lesz helyette másik. Ha minden nyavalyánál orvoshoz mennénk, akkor a gatyánk is rámenne, meg naponta rohangálnánk.


És mellesleg én és a családom szeretjük az állatokat, mindig volt kutyánk, halunk, madaraink, papagájtól kezdve a kanáriig, tipikusan az a család vagyunk, akik befogadják a kidobott kis házikedvenceket, amit mások "megunnak", mert már nem aranyos meg etetni kell.


De visszatérve a macskára, a macska mehet szabadon amerre lát, környékünk tele van macskákkal, amik szeretnek hozzánk költözni, mert megunják a szomszéd lányok "babusgatásait".


Te biztos szobacicákon nevelkedett városi leányzó lehetsz a szövegedből ítélve, és nem láttál még igazi macskát.

2012. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!