Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított házimacskák...

Ivartalanított házimacskák esetében is lényegesen más természetű a fiú és a lány cica?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kiscicát, gondoltam, majd választok egyet az ajándékba elvihető házimacskák közül. Viszont nagyon szeretném, hogy jó természetű, bújós, szerető cica legyen. Teljesen lutri jó természetű cicát választani, vagy a nőstények tényleg barátságosabbak?

Mire érdemes figyelni választásnál?


2012. jún. 1. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sosem tulajdonítottam macskáim egyik tulajdonságát se a nemüknek. Csak Macskák voltak, különböző egyéniséggel. 20 éve mindig van cicám. Az egyik ilyen volt a másik olyan. Sosem lehetett előre kitalálni. Amilyenre neveled, meg amilyenné a környezete formálja, meg amilyen szerencséd van. Esetleg ha fajtaitszta macskát veszel akkor van esélyed előre tudni, hogy kb milyen természete lesz, de amúgy nem hiszem.
2012. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szerintem a cica természete a neveléstől is függ, ha úgy nevelee, bújos, barátságos cica lesz. Nekem kandúr cicám van, nem csavargott soha, viszont sokat bunyózott, majd egyszercsak szokása lett párzási időszakban avlakásban is jelölni, az pedig büdi, a bunyó miatt meg volt hogy hadirokkantan jött haza csapzottan. Ekkor döntöttük el, hogy ivartalaníttatjuk. A doki szerint évekkel nől ettől a cica élettartama... Viszont azóta sokkal több időt tölt bent, gazdaközpontúbb lett. Nyugodt kedves barátságos játékos cica, aki már nem bunyózik annyit, de a területét azért védi, néha vadászik is.
2012. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen, sajnos jó természetű kiscica tényleg zsákbamacska. Én egyszer hallottam egy trükkről, hogy meg lehet állapítani, jó természetű lesz e:

Egy cseppentővel felszívsz egy kis ciánt, majd a nyelvére cseppentesz egyet. Ha elalszik, elálmosodik tőle, akkor nyugodt, szeretető kis macsek lesz, nem lesz vele gond, viheted. Ha össze-vissza el kezd ugrálni, rohangálni, kaparni, akkor inkább hanyagold.

Nekem bejött, nincs vele gondom azóta se.

2012. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen nőstényt válassz.. nekem az eddigi lány macskáim mind szelídek voltak, a kandúrok pont az ellentétei.. egy éves koruk után nem (vagy alig) hagyják, hogy megsimogassuk, felvegyük őket, persze van kivétel is, de elég ritka.. mondjuk ha ivartalanítva van, szelídebb, de nem lehet tudni..
2012. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vicuska87 ***** válasza:
Elmész egy helyre, ahonnan macskát veszed. Bemész, nem szólsz hozzájuk semmit, amelyik cica először odamegy hozzád, azt kell haza vinni. Nekem mindig bejött.
2012. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nekem mindenféle macskámj volt már. Volt olyan nőatény aki csak ennyi járt haza és azt sem engedte, hogy kézbe vegyem. Volt olyan is amelyikre ránéztem és már elolvadt meg lehetett hurcolni. Ugyanígy kandúrban. Az egyetlen amit el lehet kerülni szerintem neveléssel, hogy kezelhetetlen legyen a macska de azon belül, hogy mit szeret, milyen a természete, hát nem nagyon tudod irányítani.
2012. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem eddig pont hogy a kandúrok jöttek be. Bár nekem nincs olyan "nagy" macskás tapasztalatom, 3 macsekból 2 fiú, 1 lány. És a lány sokkal távolságtartóbb volt, a fiúk meg jöttek a simiért, szerettek/szeretnek (mert most is az van) ölben lenni. Ezentúl én csak fiút hozok. Meg ivartalaníttatni is könnyebb azért.
2012. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!:-)


Csak annyi mindent lehet olvasni a neten. Valahol azt mondják, ivartalanítás után szinte ugyanolyan természetű mindkét nemű cica, van ahol inkább a lányokat javasolják.. Meg szintén olvastam, hogy a házimacskák kiszámíthatatlanabbak, mint az egyéb fajtatiszták.

Ezek után szívesen olvasom itt a tapasztalatokat.:-)


Anno tengerimalacomnál volt, hogy hiába akartam szeretgetni, simogatni, egyszerűen nem igényelte, rideg, és barátságtalan volt, aztán hozzánk került egy másik malac, aki meg nagyon szelíd és barátságos volt. Gondoltam olyan jó lenne valahogy a cicánál ezt előre kibekkelni.

2012. jún. 1. 16:18
 9/11 anonim válasza:
Ha kölyökmacskát választasz, te nevelésed lesz, olyan lesz amilyennek szeretnéd hogy legyen. Nőstény cicát viszont mindíg háborgatni meg dugaszolni akarják a kandúrok, hiába ivartalanítod,
2012. jún. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
...meg lepisilik, megjelölik a kandúrok.
2012. jún. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!