Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek a cicátokat?...

Ti mivel etetitek a cicátokat? Az én cicám válogatós? Vagy el lett kényeztetve?

Figyelt kérdés

én whiskas, frieskies és kitekat termékeket adok neki felváltva, alutasakos, konzerv és száraz eledel formájában.

ezeken kívül amit még megeszik: csirkemell sonka, csirkemell, tappista(de csak lereszelve, ha kis kockákban teszem elé, akkor nem kell neki), vajkrém(es kenyér pici darabokban), néha egy kis tejföl, egy kis tej(nem szokta átvágni), ezeken kívül nem igen eszik mást, és ha jön hozzám valaki és látja hogy miket adok neki enni, akkor azt mondják hogy ők nem igen vennének a macskának ilyesmit. jó nekik biztos csak valamilyen célt szolgál a macska, de én úgy tekintek rá, mintha a gyerekem lenne, így nyilván mindent megadok neki, de én is látom más macskákat, hogy a maradékokat csak úgy kitakarítják legyen az akár krumplis tészta, sztrapacska...tehát tényleg minden, sőt a múltkor láttam ahogy az egyik cica, jóízűen lecsót evett :D:D


ja egyébként 1 éves, és 8 hetes kora óta van velem.


2012. jún. 3. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:

whsikas macska kaja szar...

többi egy fokkal jobb


Én Coshidát szoktam, Purina One-t, Molli-t, Cat Chow-ot

2012. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A whiskas meg a kitekat lehet, hogy nem a legjobb minőségű macskaeledel, de legalább nem éhezik. Szerintem teljesen rendben van, hogy kap tejfölt, sajtot stb, mert legalább változatos az étrendje. Én cicám is szokott ilyeneket kapni, és tökéletesen érzi így magát. :)
2012. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetro ***** válasza:
75%
Az enyém Hills és Royal Canint eszik. Ember kaját nem kap. Néha nyers apró halat igen. A whiskas sajnos egy hulladék, tele ízfokozókkal. Ráadásul ha nagy zsákban veszed, akkor a prémium táp arányaiban olcsóbb is.
2012. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 intrepid ***** válasza:
18%
Ezer éve mindig volt macskám. Egészségesek, szépek voltak. Kertes ház, kijáró macskák, időnként eltüntek. Pótolható. Hogy mivel etettem őket? Legnagyobb mennyiség, 1200 grammos kutyaeledel, nem drága fajta, de azért olyan, amelyiknek az illata számunkra is kellemes volt. Maradék étel, és nem reszelve, van neki foga, majd elrágja. Ezek a méregdrága luxuseledelek szerintem nem mások, mint parasztvakítás. Szép csomagolás, így kihúzni a pénzt az emberek zsebéből.
2012. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
enyémek lidl-s konzervet szoktak kapni, a nevét nem tudom, de 150 ft. az a kedvencük. friskies szárazat szoktam még adni nekik, ami ivartalanított macskák számára van. plusz a mi kajánkból kunyerálnak állandóan. szeretik még a tejet, a csirkét, a sajtot szintén. de a parizer és a májkrém a mindenük :) nagyon egyezik az ízlésük :))
2012. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanezeket adom neki,plusz még a Reálos konzerveset(hasonló mint a Whiskas,de 200Ft körül van,imádja:)
2012. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Whiskas elég rossz ahogy írták tele ízfokozókkal,fieskies egy fokkal jobb.

Nálunk acana a menü és nem a szép csomagolásáért hanem a kiváló beltartalom miatt :)

Ezen felül még nyers hús kockázva,néha konzerv(ezek is 80% hústartalommal)Sajt,joghurt,zöldség ha kérik.

Nincs azzal baj,hogy reszeled a sajtot nálunk is vannak heplik :))Egy cicám csak a mosogatócsapból hajlandó inni és ha szól akkor megnyitom neki.

2012. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mi cicánk is el van kényeztetve :)

A megunhatatlan kedven a csirkemell sonka(más sonkát meg sem eszik) tej tejföl nálunk is meg néha csirke pöröltből szárny..

Kiskorában egyszer vettünk neki Whiskast de olyan büdös volt utána a végtermék hogy lecseréltük:S

Acana-t nálunk nem eszi meg így marad a friskies száraz ivartalanított cicáknak való:) Azt imádja. Szoktam neki néha zöldség pürét összekeverni sonkával meg tejföllel hogy kapjon egy kis vitamint is :) Miénk is elég válogatós a maradékokhoz hozzá sem nyúl , csak ha hal az a maradék:D

Amúgy szerintem csak az érzi úgy hogy ez nem normális amit mi csinálunk aki pótolható állatként tekint a macskájára. Nálunk ő családtag akinek jogai vannak és azt kapja kajának amit szeret ha már vállaltuk hogy gondoskodunk róla. :)

2012. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden macska válogatós.Az én macskámnak a Friskies a kedvence,de a MultiFitet is szereti.Konzervből mindig mást kap:Whiskas,Felix,Fit+fun,Topix stb.
2012. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!