Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Muszáj" ivartalanítani a...

"Muszáj" ivartalanítani a kandúr macskát emeletes házban?

Figyelt kérdés
Hamarosan megkapom első háziállatomat, egy kandúr cicust, panelházba, tehát abszolút kezdő vagyok.:)Arra lennék kíváncsi, hogy ajánlatos -e ivartalanítani a cicust? És ha igen, akkor mennyi idősen a legkedvezőbb? A válaszokat előre is köszönöm.:)

2012. jún. 3. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, muszáj. Ivarérettség előtt, kb 9 hónaposan, de soha nem késő.

A felnőtt kandúr macska jelöl.

Ez azt jelenti, hogy megáll a méregdrága fotel előtt, felemeli a farkát, és némi rázás közben erős, csípős, rettentő büdös váladékkal spricceli be.


Egyetlen ellenszere az ivartalanítás.

Cserébe kevésbé lesz tekergős, csavargós, és jó nagyra fog nőni.

2012. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, de akkor jelölgetni fog, ami elég büdös. Jobb azelőtt ivartalanítani, mielőtt ivarérett lenne, akkor ki sem alakul nála ez a szokás. Fél éves korban már lehet. Én macskám észre se vette, hogy hiányzik vmi.:D És az altatás sem olyan mély náluk, mint a nőstényeknél, hamar átvészelik.
2012. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértvén az előttem szólókkal, nagyon ajánlott az ivartalanítás. Az én cicám elég nagy volt, már 4-5 hónapos korában megtörtént, másnapra teljesen rendben volt. Hidd el, sokkal jobb neki (és neked is):)
2012. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nasansu válasza:

Szerintem mindenképp tanácsos! A kandúrok területet jelölnek, azaz spriccelnek, és ez egy panellakásban különösen kellemetlen tud lenni. Nem minden kandúr csinálja, de állítólag ez azzal van összefüggésben hogy mekkora a cica tere. Gondolom ez egy lakásban nem túl nagy. E mellet az ivartalanítás egyéb előnyökkel is jár: nyugodtabbak, szelídebbek. Kisebb a rák kockázata. Arról is sok vélekedés van hogy mikor érdemes. Valaki megvárja vele az első tüzelést/szaporodási időszakot. Mások már kölyökként elvégeztetik a beavatkozást.


Én személy szerint a helyedbe mindenképp ivartalaníttatnám és még kölyök korában. (6 hónapos kora körül). Így biztos hogy nem fejlődik ki nála a spriccelés szokása.


Sok boldogságot a kedvenchez! :)

2012. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom inkább várd meg vele az egyéves kort. A kandúroknál fontos szerepet játszanak az ivarszervek a fejlődésben. Így szép nagy lesz, erős csontokkal, kadúros pofival. Egy éves korra fejlődnek ki (hacsak nem különleges vagy fajtatiszta pl:a Maine coon 4 éves korára éri el a végleges méretét és mintázatát) utána nyugottan ivartalanítani lehet, sőt ha házban van ajánlott. Amugy gratuta a cicához, ha megkapod linkelhetnél róla egy képet kiváncsi vagyok rá!;)
2012. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Írni nem tudok,bocs:)
2012. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

88karola88:

Itt az enyém, szép nagy, erős csontokkal, kandúros pofival, 5 hónaposan herélve:

[link]

2012. jún. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

muszáj, ha nem akarod hogy tele spriccelje a lakásod :D

mi 6 hónaposan vittük el és egyáltalán nem spriccel, és pározni se akar, egy éves és olyan mintha még kiscica lenne :D

2012. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vicuska87 ***** válasza:
Amikor elérte az 1 kg-ot, akkor azonnal ivartalaníttatni kell.
2012. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.:)És a jó kívánságokat is a cicushoz. Természetesen majd mutathatok képet is.:)Igazából sajnálom szegényt megfosztani ettől.. de ha muszáj, akkor muszáj, ahogy mondtátok, mind kettőnk érdekében. Ennek az ára 'orvosfüggő'? 6-7 ezer, nem? :)
2012. jún. 3. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!